Przedziałek na środku czy sumiaste wąsy? Zobacz, jak przez 100 lat zmieniała się moda na męskie fryzury i zarosty

Gdy myślimy o modzie, zwykle analizujemy damskie ubrania, makijaż i fryzury. Często zapominamy o tym, że ta męska jest równie ciekawa. Zobacz, jak zmieniały się wąsy i uczesania.

Męski koczekMęski koczek Screen Youtube.com/ użytkownik WatchCut Video Screen Youtube.com/ użytkownik WatchCut Video

Męskie trendy urodowe często traktowane są nieco po macoszemu. Niby są, ale nie mówi się o nich tak głośno, jak o tych dotyczących kobiet. Jednym z największych w tym roku, był tak samo kochany jak znienawidzony koczek. Na początku bardzo oryginalny i nietypowy, teraz widoczny prawie wszędzie. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać staromodne lokale golibrodów i fryzjerów (przepraszam, barbershopy ). Wszyscy nagle przypomnieli sobie, że rzeczywiście, mężczyźnie też mogą dbać o fryzury i zarosty. I bardzo dobrze.

Jakie fryzury były modne w ciągu ostatnich stu lat?

 

The Cut po raz kolejny przygotowało świetny, przeglądowy filmik, który pokazuje, jak zmieniała się moda na męskie fryzury i zarosty. W nieco ponad minutę możemy zobaczyć nie tylko żonglowanie najważniejszymi trendami, ale także wpływ uczesania na postrzeganie człowieka.

Lata 20.Lata 20. Screen youtube.com/ użytkownik WatchCut Video Screen youtube.com/ użytkownik WatchCut Video

Przez długi czas mężczyźni byli postrzegani jako ta część społeczeństwa, która wcale o siebie nie dba (i w zasadzie nie powinna za bardzo). Ten film pokazuje, że wcale tak nie było, a w dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn myśli o swoim wyglądzie i świadomie go kreuje.

Który moment w historii najbardziej wam się podoba? Do którego wąsa najbardziej chcielibyście wrócić? Do błyszczącego przylizanego przedziałka z lat 20., czy może wolicie współczesny, potargany koczek?

Więcej o: