Wyjątkowa sesja nowej kolekcji Ewy Minge - obok profesjonalnej modelki dziewczyna walcząca z nowotworem. Mocne!

Kasia, która gościnnie wzięła udział w sesji, od 5 lat walczy z chorobą nowotworową. Ostatnią chemię przyjmowała w przerwie między zdjęciami.

Największą traumą dla kobiety, która dowiaduje się, że ma nowotwór, jest podobno utrata włosów. Tak, nawet większą, niż sama choroba. Nie oszukujmy się - długie, bujne i zdrowe włosy to cecha pożądana, a według niektórych wyznacznik kobiecości oraz seksapilu. Dlatego pozbawione włosów, jednego z naszych największych atutów, często czujemy się nagie, nieatrakcyjne, a nawet nieakceptowane. Niestety, Sinead O'Connor i Natalie Portman nie udało się przekonać kobiet, że łysa głowa jest sexy. Naga czaszka wciąż kojarzy nam się głównie z chorobą, a także ze śmiercią. Dlatego właśnie dla Kasi Kowalczyk Majchrowskiej wzięcie udziału w sesji promującej nową kolekcję, a także fundację charytatywną Ewy Minge , było nie lada wyzwaniem.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Black Butterflies Foundation (@fundacjablackbutterflies)

Kasia walczy z chorobą nowotworową od 5 lat. Dawkę chemioterapii przyjmowała nawet w czasie sesji, dosłownie w przerwie między ujęciami. Na planie partnerowała jej Sara Kondal , polska modelka mieszkająca i pracująca w Paryżu.

Obie modelki na zdjęciach zachwycają kobiecymi figurami, pozują w starannym, mocnym makijażu i w dyskretnej biżuterii. Poza wzrostem różni je tylko to, że Kasia jest łysa.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Black Butterflies Foundation (@fundacjablackbutterflies)

Ta wyjątkowa sesja zdjęciowa to pierwszy projekt, jaki powstał w ramach fundacji charytatywnej Black Butterflies . Fundacja, powołana do walki z nowotworem, oficjalnie rozpocznie swoją działalność już 19 listopada, podczas pokazu kolekcji haute couture Evy Minge, tej samej, która swoją premierę miała w tym roku w Paryżu. Imprezę uświetni m.in. obecność Miss Szwecji, Natalii Fogelund .

Zobacz wideo

Lula.pl ma przyjemność wspierać wydarzenie. W najbliższy czwartek śledźcie nasz Facebook i Instagram. Tam znajdziecie pierwsze zdjęcia i filmy z pokazu, w którym na wybiegu wystąpią... łyse modelki.

ZOBACZ CAŁĄ SESJĘ z udziałem Katarzyny Kowalczyk Majchrowskiej

Zobacz wideo
Więcej o: