Zorganizowała pokazy mody na Wieży Eiffla i w Wielkim Kanionie. Dla tej modelki cały świat jest wybiegiem [FENOMENALNE ZDJĘCIA]

Jessice Minh Anh nie wystarczy chodzenie po wybiegu. Od 10 lat wietnamska modelka organizuje pokazy w najbardziej nietypowych (i spektakularnych) lokalizacjach.

Efektowna oprawa pokazów mody jest często ważniejsza niż same ubrania, o czym doskonale wie Karl Lagerfeld , dyrektor artystyczny Chanel i organizator wystawnych pokazów marki w Grand Palais. Dla Jessiki Minh Anh Lagerfeld jest konkurencją - w 2007 r. pokazał kolekcję Fendi na wybiegu postawionym na Wielkim Murze Chińskim. Wszystkie inne spektakularne lokalizacje są zajęte przez Minh Anh. Wietnamska modelka już od dekady realizuje swój ambitny plan - prezentacji mody różnych twórców w miejscach, o których projektantom się nie śniło. Pełni rolę producentki, modelki, twarzy i mózgu operacji.

Jessica Minh Anh na tle w Luwru - w sesji promującej paryski pokaz, 2014 r.Jessica Minh Anh na tle w Luwru - w sesji promującej paryski pokaz, 2014 r. mat. prasowe J Model Management mat. prasowe J Model Management

Inspiruje mnie sztuka, architektura, kultura i moda. Wierzę, że najbardziej spektakularne projekty powinny być pokazywane w najlepszych lokalizacjach. Ciągle szukam wyjątkowych miejsc, które zachwycą świat. Każdy mój pokaz jest wyjątkowy - mówiła Jessica Minh Anh w rozmowie z CNN.

Te wyjątkowe miejsca to często ikony światowej turystyki - londyński Tower Bridge, wieża Eiffla, spektakularne ogrody w Singapurze, taras widokowy nad Wielkim Kanionem. Jednak Jessikę Minh Anh fascynują także zdobycze nowoczesnej architektury i technologii. W tym roku zorganizowała pokaz haute couture w otoczeniu labiryntu luster Gemasolar - nowatorskiej elektrowni słonecznej na pustyni pod Sewillą. Ostatni pokaz Minh Anh odbył się na pokładzie szklanej łodzi płynącej Sekwaną, jako echo podobnych prezentacji na rzece Hudson i promie dokowanym u wybrzeży Dubaju. Największą dumą Jessiki pozostaje pokaz z One World Trade Center, pierwszy w historii odbudowanego kompleksu biznesowego, dla producentki show - symbol wolności i nadziei.

mat. prasowe J Model Management

Przygotowanie nietypowego pokazu zajmuje Jessice Minh Anh najwyżej trzy miesiące, a jak sama przyznaje, jej firma J Model Management pracuje trzy razy ciężej niż jakakolwiek agencja eventowa. Po ciężkiej pracy zostaje tylko jeden ślad - najbardziej spektakularne zdjęcia z pokazów mody, jakie kiedykolwiek zobaczycie. Oczywiście z udziałem pięknej organizatorki (i z mocną obróbką graficzną).

Zdjęcia ze spektakularnych show Jessiki Minh Anh w GALERII

W Polsce też już panuje moda na nietypowe lokalizacje pokazów:

Zobacz wideo
Więcej o: