Finał Top Model 5. Faworyt przegrał z kretesem, piękna okładka Karoliny Pisarek się zmarnuje...

Emocje po finale "Top Model" już opadły, ale zaskakujący werdykt zapisze się w historii programu.

Stało się. Po raz pierwszy w historii polskiego "Top Model" konkurencję wygrał chłopak - tylko nie ten, którego typowaliśmy. Głosami widzów, zwycięzcą 5. edycji został Radek Pestka , 19-latek z Gdańska. Radek wyróżnił się w programie talentem do pozowania, ale jego warunki fizyczne (182 cm wzrostu) nie dawały mu przewagi nad konkurencją. Jury wytypowało go do finałowej trójki po bardzo burzliwych obradach - na International Vietnam Fashion Week zdobył wprawdzie zlecenia, ale na wybiegu wypadł blado.

Choć Radek zatriumfował dzięki SMSom widzów, to inny uczestnik odebrał nagrodę za najlepsze zdjęcie tej edycji. Publiczność najwyżej oceniła fotografię Andre ze sportowej sesji w 7. odcinku show.

Top Model odc. 7, sesja sportowaTop Model odc. 7, sesja sportowa Robert Wolański / TVN Robert Wolański / TVN

Zobacz wideo

Faworytem finału był Jakob Kosel , bardzo wysoki i wysportowany blondyn, który już od pierwszej sesji zdjęciowej trzymał bardzo wysoki poziom. Jednak to Jakob odpadł jako pierwszy - nie przekonał do siebie głosujących widzów. Po jego porażce, na zwyciężczynię rokowała Karolina Pisarek . Pozostający za kulisami uczestnicy programu w większości typowali Radka, jednak to Pisarek najlepiej wypadła w okładkowej sesji dla "Glamour". Jury lepiej oceniło także jej świąteczną sesję dla Apart . Finaliści pozowali w towarzystwie kilkuletnich modeli, co okazało się mało komfortowe dla Radka. Według Kasi Struss to modelka wypadła naturalnie, miała chemię z pozującymi dziećmi.

Wszystko o obłędnie drogich stylizacjach jury >>>

Sesja świąteczna Apart - Radek PestkaSesja świąteczna Apart - Radek Pestka mat. prasowe "Top Model" mat. prasowe "Top Model"

Zanim poznaliśmy zaskakujący werdykt, na wybiegu zobaczyliśmy całą czternastkę uczestników. Poszli w trzech pokazach, w tym nowych kolekcji sław polskiej mody - Mariusza Przybylskiego i Łukasza Jemioła . Niespodzianką było inaugurujące odcinek show Elwiry Rutkowskiej , kostiumografki i stylistki "Top Model". Jej pokaz przypominał szaleństwo estetyczne najlepszych czasów strefy OFF łódzkiego Fashion Weeka. Za rzadko oglądamy taką pełną fantazji modę "bez hamulców", zwłaszcza w mediach głównego nurtu. Wysoki poziom stylizacji w "Top Model" ustanowiła już Malwina Wędzikowska . Po jej przejściu do Polsatu, to Rutkowskiej zawdzięczamy bogactwo wizualne programu. "Top Model 5" wylansuje projektantkę, a nie modela?

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FINAŁU TOP MODEL 5 I FINAŁOWEJ SESJI DLA "GLAMOUR"

Więcej o: