Kalendarz Ambasady RP w Rzymie promuje polską modę. Nazywają go "dyplomatycznym Pirelli"

Ambasada RP w Rzymie ogłasza: narodził się dyplomatyczny Pirelli! Chodzi o kalendarz ze zdjęciami top modelki Oli Rudnickiej w kreacjach polskich marek.

Kalendarz Ambasady RP ze zdjęciami na poziomie "Vogue"? Zapewne gdzieś już o tym słyszeliście. Kilka takich kalendarzy już powstało w Paryżu, ostatni - na 2014 r. Projekt upadł przy zmianie ambasadora. Teraz Tomasz Orłowski , obecnie ambasador RP We Włoszech, postanowił wskrzesić swój głośny projekt. Ekipa pozostała ta sama: Piotr Stokłosa odpowiadał za zdjęcia, Agnieszka Ścibior za stylizację. Zmieniła się tylko lokalizacja - z paryskiego Pałacu Monako na równie fotogeniczną, rzymską rezydencję ambasadora.

Kalendarz Ambasady RP w Paryżu (2014) i Rzymie (2016)Kalendarz Ambasady RP w Paryżu (2014) i Rzymie (2016) Piotr Stokłosa, kolaż Lula.pl Piotr Stokłosa, kolaż Lula.pl

Dzięki włoskim plenerom, nowy kalendarz jest jeszcze bardziej efektowny niż poprzednicy. To również zasługa Oli Rudnickiej , jednej z najnowszych polskich top modelek, muzy Chanel i gwiazdy okładek. Eteryczna blondynka pozuje w kreacjach śmietanki polskiej mody - Baczyńskiej, Jemioła, Bohoboco, MMC... Zabrakło tylko Zienia, który dotąd nie pozbierał się po batalii sądowej ze wspólnikiem.

Choć projekt nosi oficjalny tytuł "La Dolce Vita", ambasada promuje go pod hasłem "dyplomatyczne Pirelli". Nagości jest zdecydowanie mniej, za to polska moda pokazana jest na najwyższym poziomie.

Pomysł stworzenia kalendarza powstał w momencie, gdy spotkałem się z wybitnym polskim fotografem mieszkającym w Paryżu, Piotrem Stokłosą. Pomysł był oparty na poczuciu, że chcę przedstawić Polskę jako kraj, który jednocześnie jest tak silny w swojej tożsamości, tak oparty na swojej tradycji, jak przedstawia to budynek tejże ambasady, a jednocześnie jest krajem nowoczesnym, młodym, kreatywnym i ambitnym. Pokazujemy nową twarz Polski. Mam nadzieję, że tak to będzie przez wielbicieli naszych kalendarzy zrozumiane. Piękno kalendarza jest pięknem Polski, które mam zaszczyt zaprezentować - mówi ambasador Orłowski w wideorelacji z premiery wydawnictwa.

Biorąc pod uwagę, że zachodnie media z niepokojem opisują sytuację polityczną w Polsce, taka forma promocji nie mogła przyjść w lepszym momencie.

KALENDARZ AMBASADY RP W RZYMIE NA 2016 R. - ZDJĘCIA

 
Więcej o: