Kameralny pokaz MMC w rytmie starego jazzu. Kolekcję zainspirowali... Wajda i Polański

Intymna atmosfera, fascynujące detale i kolekcja, która nawiązuje do stylu bohemy lat 60., polskiego jazzu i ikonicznych filmów epoki. Tak wyglądał pokaz MMC wiosna-lato 2016 w hotelu Intercontinental.

Biżuteryjne muchy kojarzą Wam się z marką ORSKA? Od dziś będą przypominać o nowej kolekcji MMC. Ten detal przejawiał się w wielu sylwetkach - jako aplikacja na koszuli, jako dekoracja paska, na skórzanych breloczkach przyczepianych do ubrań. Czy to odwołanie do filmu "Polowanie na muchy" z 1969 r.? Polskie kino i muzyka z lat 60. wymieniane są jako główna inspiracja pokazu.

Pokaz MMC wiosna-lato 2016Pokaz MMC wiosna-lato 2016 Filip Okopny Filip Okopny

Oprócz Wajdy punktem odniesienia miałby być m. in. legendarny "Nóż w wodzie" Polańskiego, prywatny styl amantów kina i, wszechobecny w kinematografii epoki, jazz. Filmowe inspiracje idą jeszcze dalej - pojawiają się na przepysznych nadrukach inspirowanych kadrami klasyki kina. Teraz możemy nosić MMC i Zbyszka Cybulskiego jednocześnie. Albo wybrać któryś z modeli skrojonych na wzór męskiej garderoby, np. świetny miodowy prochowiec. Klasyczne tkaniny z lat 60., denim i jedwabna mora, wyglądały na wybiegu świeżo i nowocześnie. Stylizacje uzupełniały, odwołujące się do męskiego stylu, płaskie buty Kazar i futurystyczna biżuteria Apart.

MMC wiosna-lato 2016 - ZDJĘCIA

Partnerem pokazu był Hotel Intercontinental, Revitalash, Nespresso, Plaza Angels, a także BrillAVMedia.

Więcej o: