"Najpiękniejsza dziewczynka świata", Kristina Pimenova, rozpoczyna profesjonalną karierę. Nie za wcześnie?

Właśnie skończyła 10 lat i podpisała kontrakty z dwiema amerykańskimi agencjami modelek. 10-letnia Pimenova podbija świat mody.

Pamiętacie "najpiękniejszą dziewczynkę świata"? O Kristinie Pimenovej , córce rosyjskiego piłkarza i emerytowanej aspirującej modelki, pisaliśmy już dwa lata temu. Śliczne dziecko zdążyło wystąpić w kampaniach młodzieżowej kolekcji Armani , Roberto Cavalli i Dsquared2 , a dla "Vogue Italia" fotografował ją sam Steven Meisel . Teraz dziewczynka podpisała dwa nowe kontrakty - agencjami LA Models i NY Models. Dla dobra rozwijającej się kariery przeniosła się z Moskwy do Los Angeles.

Rosjanka jest tez prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną modelką dziecięcą świata - ze względu na oskarżenia o seksualizację dziecięcego piękna w świecie mody i postać ambitnej mamy, Glikeriyi Pimenovej. Przeciwnicy modelingu "junior" zarzucają kobiecie zmuszanie dziecka do pracy i leczenie własnych niezrealizowanych ambicji kosztem córki. Faktycznie, Glikeriya prowadza córkę na castingi od 3. roku życia, prowadzi też szalenie popularne konto na Instagramie Kristiny.

Podobne kontrowersje jeszcze kilka lat temu budziła bliźniaczo podobna 14-letnia Francuzka, Thylane Blondeau . To ona wystąpiła w szeroko krytykowanej sesji dla "Vogue Paris", w której dzieci przebrano za dorosłe kobiety, z mocnym makijażem, diamentową biżuterią i szpilkami włącznie. Blondeau na skandalu tylko skorzystała - dziś wkracza do świata dorosłego modelingu, ma kontrakt z prestiżową agencją IMG i zapowiada się na zjawiskowo piękną kobietę.

Czy z Kristiną będzie podobnie? Ambitna matka na pewno nie pozwoli jej spocząć na laurach, ale trzeba pamiętać, że z dziecięcymi modelami jest podobnie jak z dziecięcymi aktorami - nie wiadomo, czy nie znikną tak szybko, jak się pojawili. Prawdopodobnie dla dziewczynki największym zagrożeniem ze strony dorosłych nie są pożądliwe spojrzenia pedofilów, a poważne ryzyko, że wielka kariera nagle się załamie, gdy dziewczynka wejdzie w fazę dojrzewania. Jeśli wierzyć Wikipedii, jej tata, piłkarz Rusłan Pimienow, nie jest wysokim facetem, mało więc prawdopodobne, by córka go przerosła. Dla Pimenovej odejście z zawodu byłoby zapewne bolesne - przecież matka nie dała jej poznać życia z dala od fleszy aparatów.

Najpiękniejsza dziecięca modelka świata - ZDJĘCIA

Zobacz wideo
Więcej o: