Kaia Gerber debiutuje na okładce "Vogue'a", oczywiście u boku sławnej mamy. Jest już kimś więcej niż "córką Cindy"?

Sesja dla "Vogue" zbiega się w czasie z pierwszym ważnym kontraktem reklamowym 14-letniej córki Cindy Crawford.

Na swoją pierwszą okładkę "Vogue Paris" Anja Rubik musiała czekać do 2009 r., czyli do 26. roku życia. Kaia Gerber ma zaledwie... 14 lat. Nikogo jednak nie dziwi, dlaczego gigant luksusowej prasy połasił się na początkującą modelkę - nie ma gorętszego duetu niż Cindy Crawford z córką. Zwłaszcza, że odkąd Kaia skończyła 13 lat, panie na ogół pozują osobno. Gdy dają się namówić na wspólne zdjęcia, efekt jest porywający - jakby Kaia nie była dzieckiem, a klonem supermodelki.

Choć najbardziej lubimy Cindy i Kaię w pakiecie, nie jest prawdą, żeby 14-latka grzała się tylko w blasku sławnej mamy. Od debiutu w "dorosłym" modeling, bardzo zależy jej, żeby podkreślić swoją niezależność i wyrobić sobie nazwisko. Podpisała kontrakt z ważną agencją IMG, pozowała dla "Vogue Italia", "Interview", "Teen Vogue" czy "Self Service".

Okładka "Vogue'a" to jak dotąd najważniejsze osiągnięcie Gerber, ale jednocześnie nastąpił w jej karierze inny ważny przełom. Zaczęła zarabiać pieniądze, prawdziwe pieniądze. w Tym sezonie reklamuje markę Chrome Hearts i, przede wszystkim, Alexandra Wanga . Otoczony w USA kultem projektant w lutym ujawnił nazwiska z nowej kampanii, a teraz pojawiły się pierwsze zdjęcia. Nie da się ukryć - Kaia jest już prawie dorosła...

Kaia Gerber na okładce z Cindy Crawford i w kampaniach na wiosnę 2016 - ZDJĘCIA

Więcej o: