Międzynarodowa agencja IMG tworzy dział dla mężczyzn plus size. To on ma być jego gwiazdą

To jest Zach. Zach jest aktorem, muzykiem i... pierwszym aspirującym top modelem plus size.

Są modele piękni i "charakterystyczni", dojrzali i nastoletni, umięśnieni i wątli, androgyniczni i w typie "drwala". Zaraz, dlaczego nikt nie zauważył, że brakuje tu kategorii plus size ? Media tak bardzo skoncentrowały się na triumfach okrąglejszych modelek, że zupełnie zapomniały o panach. Wszystko zmieniło się w zeszłym roku, gdy popularna w Stanach sieć Target wprowadziła ubrania dla potężniejszych mężczyzn. Jako że agencje modeli nie prowadziły działów "plus size", znalezienie twarzy linii "Big & Tall" (duży i wysoki) okazało się wyzwaniem. Zdecydowano się na Zacha Miko , aktora grywającego ogony w filmach i serialach (m. in. niepodpisany makler w "Wilku z Wall Street").

O Zachu szybko zrobiło się głośno, ale sława pierwszego grubszego modela sieci Target ograniczyła się do Ameryki. Teraz ma się to zmienić. Przypadek linii "Big & Tall" sprawił, że agencje modeli zaczęły dostrzegać dziurę w swojej ofercie. Jeden z czołowych graczy na rynku, międzynarodowe IMG, podpisało kontrakt z Zachiem i zapowiada, że to dopiero początek rewolucji. Jak dotąd, agencja doskonale radziła sobie na rynku modelek plus size, współpracując z największą gwiazdą tej kategorii - Ashley Graham .

Nowy dział w IMG Models będzie nosił nazwę "Brawn", co możemy tłumaczyć jako silny, pełen krzepy, tężyzny fizycznej.

Brawn ma pozytywny przekaz. Brawn oznacza siłę. Akceptacja ciała i zróżnicowanie rozmiarów to bardzo ważny temat, do którego ciągle wracamy. Musimy rozszerzyć ten dialog o mężczyzn - deklaruje Ivan Bart, prezes IMG Models.

Bart również nie należy do wątłych mężczyzn i skarży się, że ograniczona rozmiarówka utrudnia mu modny ubiór, stosowny do wysokiej pozycji w branży. Prezes IMG ma nadzieję, że jego działania przyniosą obustronny efekt i więcej marek odzieżowych zdecyduje się na wprowadzenie męskich ubrań plus size . Tymczasem pozostaje tylko kibicować Zachowi Miko . Jeszcze kilka lat temu był zakompleksionym chłopakiem z brzuszkiem, bez perspektyw na wielką karierę filmową. Dziś ma modną brodę, piękną żonę Laurę i zupełnie nowy zawód. Przedstawia się przede wszystkim jako model. Brawn model.

ZACH MIKO, PIERWSZY MODEL PLUS SIZE - ZDJĘCIA

Zach 4 lata temu i dziś:

Zach MikoZach Miko instagram.com/zachmiko instagram.com/zachmiko

Więcej o: