Magazyn "Maxim" po raz pierwszy pokazuje modelkę plus size na okładce. Bardzo odważna sesja Ashley Graham

Krągłe ciała debiutowały w reklamach mydła i bielizny, później przedostały się do magazynów dla kobiet, a teraz pora na prasę dla panów. Plus size przyjmie się i tu?

Rok 2016 zapowiada się na przełomowy w historii modelingu plus size . Prestiżowa agencja IMG rozpoczęła pracę z potężniejszymi panami , a krągłe dziewczyny wdarły się na okładki dotąd zastrzeżone dla chudzinek. Największe brawa należą się 28-letniej Ashley Graham , która zostawiła konkurencję daleko w tyle. W tym roku Amerykanka pojawiła się na wybiegu H&M Studio wśród chudych top modelek, komentowała kreacje oscarowe na żywo dla E!, zaliczyła też pierwszą okładkę plus size w historii "Sports Illustrated". Jednym słowem - Graham udało się wejść do głównego nurtu mody i show-biznesu.

Do listy jej najnowszych sukcesów dołączyła właśnie sesja okładkowa dla "Maxima". Pozowanie do magazynów dla panów nie wydaje się może równie prestiżowe, jak dla "Vogue", ale sytuacja się zmienia, gdy tworzy się precedens. "Maxim" nigdy wcześniej nie odważył się pokazać na okładce kobiety o pełnych kształtach. Do rewolucyjnej sesji okładkowej wybrano Graham, bo jest najbardziej rozpoznawalna wśród krągłych modelek i ogromnie pewna siebie. Nawet jej styl ubierania jest bardzo sexy, co udowodniła na Oscarach, wkładając najodważniejszą kreację sezonu.

Mocno erotyzujące czasopisma dla mężczyzn pozostawały ostatnim bastionem broniącym się przed rewolucją plus size . Owszem, zawsze afirmowały duże biusty, ale tylko przy odpowiednio smukłej posturze modelki. Nosząca rozmiar 44 Ashley Graham sygnalizuje prawdziwą zmianę, pytanie tylko, czy zaakceptują ją stali czytelnicy. "Maxim" na pewno może liczyć na nowych - zwłaszcza, że zdjęcia są bardzo odważne, a szum medialny wokół kwietniowego numeru jest rekordowy.

ASHLEY GRAHAM - więcej zdjęć

Najodważniejsze ujęcie z sesji, czyli Ashley w towarzystwie męża, filmowca Justina Ervina:

Zobacz wideo
Więcej o: