Showroom.pl ruszył z sekcją "Wedding". Warto kupić suknię online, i to od młodych polskich projektantów?

Platforma Showroom.pl, specjalizująca się w młodych polskich markach, debiutuje z działem "Wedding". Panny młode się skuszą?

Rynek mody ślubnej kwitnie. Już dawno zadomowili się na nim polscy projektanci luksusowi, a oprócz licznych sklepów multibrandowych, pojawiają się pierwsze flagowe salony międzynarodowych gigantów (np. nowy butik Pronovias w Warszawie). Do walki o kawałek (ślubnego) tortu dołączył mocny gracz polskiej branży e-commerce, Showroom.pl. Kojarzony głównie z młodymi markami, w zeszłym roku rozszerzył ofertę o droższe propozycje (w tym np. projekty Ani Kuczyńskiej czy MMC). Czy będzie konkurował z Gosią Baczyńską i paprocki&brzozowski ? Raczej nie, wiele modeli sukni ślubnych nie przekracza 2 tysięcy złotych, w myśl koncepcji "skromnie, ale schludnie". Najdroższe - plasują się w przedziale 5-6 tysięcy.

Suknia ślubna Róża Lis / Showroom.pl, 5600 złSuknia ślubna Róża Lis / Showroom.pl, 5600 zł Showroom.pl / Róża Lis Showroom.pl / Róża Lis

O tańszy segment rynku mody ślubnej biją się sieciówki, np.  H&M, który okazjonalnie wypuszcza limitowane serie sukni ślubnych oraz ASOS.com, popularny w całej Europie brytyjski sklep internetowy . Odpowiedzią ze strony Showroomu mogą być np. dość proste projekty od Furelle albo niestandardowe suknie ślubne marki Szyjemy Sukienki . Obecność mocnych kolorów sugeruje, że mogą to być po prostu propozycje wieczorowe, ale i tak można je uznać za najciekawsze (i najtańsze) w ofercie. Marka ma już zresztą doświadczenie w szyciu mody ślubnej na zamówienie.

Droższe propozycje młodych polskich marek nie są już tak konkurencyjne w swojej kategorii cenowej. Dość wąską ofertę sukien Showroom wynagradza nam w dodatkach. Dział "Wedding" obfituje we wszelkiego rodzaju koronkową bieliznę, wianki, ozdoby do włosów, woalki, opaski, tiary... Do tego zgrabne okrycia w bieli i garść metalicznych szpilek, głównie marki Baldowski . Warto zajrzeć przed ślubem, niekoniecznie po suknię.

Najciekawsze suknie ślubne i dodatki z Showroom.pl - w GALERII

Więcej o: