Fashion Designer Awards 2016 - oto 20 półfinalistów konkursu. Tak wyglądały obrady Jury

Poznaliśmy półfinalistów kolejnej edycji konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards. Spośród trzydziestu minikolekcji jury wyłoniło 20 najlepszych.

Do następnego etapu konkursu dostały się m.in. osoby, które już kiedyś walczyły o główną nagrodę, m.in. Dastin Poraziński, zeszłoroczny finalista, słynący z minimalistycznej awangardy, czy Anna Murzyn, specjalistka od dzianin. Jury przekonały także zabawne, bardzo dziewczęce i słodkie projekty Sophie Kuli, której już udało się stworzyć charakterystyczną, rozpoznawalną w Polsce markę. W półfinale zobaczymy także znaną z show "Project Runway" Dominikę Syczyńską.

Bardzo się rozwinęła od czasu występu w programie - komentował Tomasz Ossoliński, mentor w show TVN - Chętnie zobaczę, co jeszcze nam tutaj pokaże.

Fashion Designer Awards 2016: Dominika SyczyńskaFashion Designer Awards 2016: Dominika Syczyńska Monika Szałek / mat. prasowe Monika Szałek / mat. prasowe

Pełną listę półfinalistów prezentujemy poniżej:

1. Jagoda Bartczak - Gdańsk

2. Nikola Fedak - Rzeszów

3. Natalia Golec - Gdynia

4. Marcin Gorczycki - Warszawa

5. Maja Hnat - Warszawa

6. Julia Janicka - Warszawa

7. Hubert Kołodziejski - Rokitno

8. Anna Kopeć - Warszawa

9. Sophie Kula - Katowice

10. Monika Lemańska - Bydgoszcz

11. Roman Marchewka - Wrocław

12. Szymon Mrozek, Marta Pospieszna - Poznań

13. Anna Murzyn - Zakopane

14. Dorota Podgórska, Wiktoria Nowak (duet Dvojka) - Łódź

15. Dastin Poraziński - Warszawa

16. Maciej Redo - Kraków

17. Laura Skowron - Szczecin

18. Dominika Syczyńska - Gliwice

19. Alicja Woszkowska - Rybnik

20. Antonina Wojtaszek - Poznań

Fashion Designer Awards 2016: praca konkursowa duetu DvojkaFashion Designer Awards 2016: praca konkursowa duetu Dvojka mat. prasowe Fashion Designer Awards / Dvojka mat. prasowe Fashion Designer Awards / Dvojka

Przypomnijmy, że hasło przewodnie tegorocznej edycji FDA to "Tribute to Colors". A jednak niektórzy z uczestników bardzo ostrożnie podeszli do tematu, zamiast multikolorowej bomby lansując oszczędny dobór barw. No ale przecież beże, szarości oraz pastele to też kolory, tyle że o mniejszej sile rażenia niż oranż czy fuksja. W półfinale znajdą się więc i wyraziste sylwetki, i te skromniejsze, bazujące na podstawowych barwach.

Ponieważ gusta i upodobania osób zasiadających w jury są, delikatnie mówiąc, różne, nie obyło się bez dyskusji,a niekiedy nawet sporów (oczywiście zawsze szybko łagodzonych), co do tego, komu dać szansę na główną nagrodę - 15 tysięcy złotych. I choć wizje współczesnej mody Joanny Horodyńskiej, Macademian Girl, Michała Szulca, Mariety Żukowskiej czy Agnieszki Maciejak zdawałyby się nie do pogodzenia, to ostatecznie jury w pełnej zgodzie zaakceptowało najzdolniejszą dwudziestkę.

O tym, czy był to dobry wybór, przekonamy się już 9 kwietnia, podczas pokazu kolekcji półfinałowych w Galerii Mokotów. Lula.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Więcej o: