Te niesamowite suknie ślubne zrobiono... z papieru. Ukraińska artystka tworzy wycinanki haute couture

Asya Kozina tworzy papierowe figury, stroje, rzeźby i peruki. Najbardziej fascynujące wydają się jednak suknie ślubne inspirowane tradycjami z całego świata.

Asya Kozina, Ukrainka mieszkająca w Sankt Petersburgu, ma zaledwie 32 lata, a już zdążyła stworzyć rozpoznawalny styl, zdobyć pewną internetową sławę i znaleźć hojnych zleceniodawców w Rosji i poza nią. Od 2007 r. tworzy unikalne rzeźby z papieru. W jej portfolio jest wszystko - od prostych dekoracyjnych motyli i ozdobnych kartek aż do przestrzennych konstrukcji, jak stroje ludowe, historyczne peruki, a nawet pełnowymiarowe popiersia zwierząt.

Prace Kozinej pojawiają się na plakatach i billboardach w różnych zakątkach Europy (ostatnio w Mediolanie). Jednak głównym mecenasem jej sztuki jest... moskiewski salon z luksusową bielizną Wild Orchid, z którym współpracuje od dwóch lat. Wild Orchid oferuje bieliznę takich marek jak Dolce & Gabbana, Roberto Cavalli czy Gianfranco Ferre, a kolekcje promują sesje zdjęciowe z pracami artystki.

Ostatni wspólny projekt zdobył już międzynarodowy rozgłos, bo świetnie pokazuje dwa największe atuty Asyi Kozinej - jej umiłowanie do detalu i ciekawość świata. W sesji wykorzystano papierowe wersje sukni ślubnych charakterystycznych dla różnych stron świata - z tradycji zachodniej, z Mongolii, z kultury Yoruba. Ludowe stroje ślubne Ukrainka bada i interpretuje od trzech lat, a w jej portfolio można znaleźć także prace inspirowane Maroko, Kazachstanem czy kulturą Zulu.

Suknie ślubne i inne projekty Asyi Kozinej - ZDJĘCIA

Więcej o: