Siobhan Atwell to kolejna transpłciowa modelka, która podbija świat mody. Odniesie tak wielki sukces jak Andreja Pejić?

Moda oraz show-biznes uwielbiają wyraziste osoby i charaktery. Poznaj nową, transpłciową modelkę, która szybko zyskuje popularność. Odniesie wielki sukces?

Jednym z pierwszych przypadków ze świata mody, które sprawiły, że standardy piękna, do których jesteśmy przyzwyczajeni zostały wystawione na próbę, była Andreja Pejić . Modelka rozpoczęła karierę jeszcze jako mężczyzna, a jej androgyniczna uroda wywoływała wielkie poruszenie w świecie mody. Najpierw gdy pozowała jako niezwykle kobiecy mężczyzna, później gdy wcielała się w role damskie, a także później, już po zmianie płci.

Dzisiaj świat mody jest o wiele bardziej otwarty dla osób, które w jakiś sposób odbiegają od utartych, heteronormatywnych kanonów urody. Pojawia się coraz więcej modeli i modelek, których wygląd balansuje na granicy tego, co tradycyjnie uznajemy za kobiece lub męskie. To wiąże się także z coraz większą i bardziej widoczną tolerancją wobec osób, które identyfikują się z inną płcią lub przeszły pełne operacje jej zmiany.

Podobnie jak Pejić, Siobhan Atwell (wcześniej znana jako Seth) pozowała jako mężczyzna i kobieta. Jednak z czasem, ludzie świata mody coraz częściej interesowali się właśnie jej kobiecą stroną. Po latach identyfikowania się jako osoba bez płci, modelka, zdecydowała się na całkowitą zmianę płci. To oznacza nie tylko zmiany fizyczne, ale także zmianę imienia i zaimków.

Trzeba przyznać, że Siobhan robi wrażenie. Nam niesamowicie przypomina miks Kendall Jenner, Emily Ratajkowski i Taylor Swift (z domieszką Mirandy Kerr?). Nie ma za sobą jeszcze naprawdę dużych modowych kontraktów, ale jest podopieczną nowojorskiej agencji State Management, która stawia na oryginalne modelki o wyrazistych osobowościach. Po rozgłosie, który już zaczyna się wokół niej rodzić, między innymi po artykule w Vogue'u, wróżymy jej coraz szybciej rozwijającą się karierę.

Sądzicie, że powtórzy sukces Andrei? Ma rzeczywiście szansę na odniesienie prawdziwego sukcesu jako kobieta?

Zobacz wideo
Więcej o: