Victoria's Secret po 30 latach wycofuje się ze sprzedaży kostiumów kąpielowych. Były za drogie? [AKTUALIZACJA]

Wygląda na to, że mimo mocnych działań promocyjnych Victoria's Secret ma problemy. To już koniec kostiumów kąpielowych kultowej marki?

Burzliwa historia Victoria's Secret jest pełna sekretów, wzlotów i upadków. Wiedzieliście, że założyciel marki popełnił samobójstwo? I że tuż przed stworzeniem drużyny Aniołków VS znalazło się w poważnym kryzysie? Wydawałoby się, że w XXI wieku Victorię czekają już tylko sukcesy, ale rynek bezlitośnie weryfikuje plany przedsiębiorstw. Zamiast się rozwijać - bieliźniany gigant się zwija. Na początku kwietnia ogłoszono, że to koniec słynnych papierowych katalogów wysyłanych do klientek. Teraz Buzzfeed News dotarł do kolejnych niepokojących informacji - wśród likwidowanych w 2016 r. działów znajdzie się moda plażowa.

Victoria's Secret

Rajskie St. Barth

Kostiumy pojawiły się w ofercie marki w połowie lat 80. i wykreowały jeden z najważniejszych mitów Victoria's Secret - wizję pięknych kobiet na rajskiej plaży. Na okładce katalogu z 1994 r. Elle Macpherson wychylała się zza burty eleganckiej żaglówki, jednak najbardziej popularnym plenerem w historii marki były luksusowe kurorty na Karaibach, przede wszystkim St. Barth. To tam odpoczywa rodzina Kardashianów i inni możni tego świata, to tam latały Aniołki Victoria's Secret na rajskie sesje.

Prace nad każdym katalogiem plażowym były transmitowane w mediach społecznościowych, tak, żeby nie było wątpliwości, że modelka VS to najlepsza praca z możliwych. Zainwestowano nawet w telewizyjną prezentację kolekcji plażowej (oczywiście na St. Barth), naśladującą rozmachem grudniowe pokazy bielizny. Czy te wyjazdy przestały się po prostu opłacać?

Monika Jagaciak, Magdalena Frąckowiak i Kelly Gale na planie katalogu Victoria's Secret, St. BarthMonika Jagaciak, Magdalena Frąckowiak i Kelly Gale na planie katalogu Victoria's Secret, St. Barth east news East News

Nikt nie kupuje bikini?

Jeszcze na początku zeszłego roku korporacja L Brand, do której należy VS, deklarowała, że kostiumy kąpielowe przynoszą firmie 6,5% rocznego dochodu, czyli, bagatela, mniej więcej 500 milionów dolarów. W dodatku medialny szum wokół kolekcji bikini miał świetnie wpływać na sprzedaż bielizny i kosmetyków. Okazało się jednak, że wyniki po wakacjach 2015 były znacznie poniżej oczekiwań, a w raporcie marki znalazła się hipoteza, że kostiumy VS były zbyt skomplikowane i niewystarczająco wpisane w trendy. Podobno od kilku lat sprzedaż w tym segmencie miała tendencję spadkową.

Kostiumy Victoria's Secret 2016. Podane ceny w złotych dotyczą tylko góry od bikiniKostiumy Victoria's Secret 2016. Podane ceny w złotych dotyczą tylko góry od bikini www.victoriassecret.com www.victoriassecret.com

Kostiumy Victoria's Secret na 2016 r. Podane ceny w złotych dotyczą tylko góry od bikini. Zestaw to wydatek rzędu 200-350 zł

Bardziej prawdopodobna jest wersja, która przeplata się w komentarzach internautów: że bikini Victoria's Secret są po prostu za drogie. W cenach w przedziale 200-350 zł za komplet, kostiumy VS nie wytrzymują konkurencji sieciówek i wielkich marketów, takich jak H&M i Target. Na domiar złego, w lutym zrezygnowała wieloletnia prezes firmy Sharen Turney . Pewnym jest, że Victoria's Secret znowu znalazła się na rozdrożu, pytanie tylko jak z kryzysu wybrnie. Na razie przestrzeń sklepowa po modzie plażowej zostanie zagospodarowana przez dział fitness.

[AKTUALIZACJA] Miesiąc po ogłoszeniu dotyczącym wycofania z rynku bielizny, marka zdecydowała się na dalszą reorganizację. Ze sprzedaży znikną także inne linie, które dostępne były w sklepie internetowym i takie, które można było kupić tylko w niektórych sklepach. Oznacza to, że z pólek znikną także buty, ubrania i niektóre dodatki. Victoria's Secret skupi się przede wszystkim na sekcji bieliźnianej, kosmetycznej oraz na linii PINK.

PLAŻOWE KATALOGI VICTORIA'S SECRET Z LAT 1986-2016 - ZDJĘCIA

Zobacz także:

Fascynująca historia Victoria's Secret w obrazkach >>

Zobacz wideo
Więcej o: