Czy nadal mamy polskiego Aniołka Victoria's Secret? Wszystko wskazuje na to, że nie [SPRAWDZAMY]

Rok temu świętowaliśmy polski debiut w gronie Aniołków Victoria's Secret, dziś mamy wątpliwości, czy Monika Jac Jagaciak nadal współpracuje z marką.

W kwietniu 2015 otwieraliśmy szampana - Victoria's Secret ogłosiło nominację dziesięciu nowych Aniołków. Wśród nich po raz pierwszy w historii znalazła się Polka - 21-letnia wówczas Monika Jagaciak , zwana Jac. Modelka z Poznania robiła spektakularną karierę od 13. roku życia, jednak to kontrakt z VS miał jej przynieść większą rozpoznawalność w Stanach i poważny zastrzyk gotówki.

Oficjalny status Aniołka, którego nie osiągnęła wcześniej żadna współpracująca z marką Polka, to nie tylko zaszczyt, to też gwarancja bezpieczeństwa finansowego. A jednak - wiele top modelek go zrywa. Ze współpracy zrezygnowały w ostatnich latach m. in. supergwiazdy pokazów VS Miranda Kerr i Doutzen Kroes oraz top modelka Karlie Kloss .

Odeszły z Victoria's Secret: Miranda, Doutzen i KarlieOdeszły z Victoria's Secret: Miranda, Doutzen i Karlie kolaż Lula.pl/ East News/ Reuters kolaż Lula.pl/ East News/ Reuters

Wiele wskazuje na to, że rozwód z Victoria's Secret planuje też Jac . Na razie jest to cicha separacja - żadna ze stron nie wystosowała oficjalnego oświadczenia. Dlaczego więc podejrzewamy, że czas polskiego Aniołka jest policzony?

  • Po pierwsze - Jac od kilku miesięcy brakuje na zdjęciach promocyjnych marki. Ostatnia jej sesja, którą odnaleźliśmy pochodzi ze stycznia 2016. Jeśli chodzi o imprezy organizowane przez Victoria's Secret , Polkę ostatni raz widziano w grudniu podczas uroczystego pokazu filmowej wersji pokazu.
  • Moniki Jagaciak zabrakło w dwóch kluczowych dla pierwszego kwartału roku przedsięwzięciach Victoria's Secret. Jej zdjęcia nie pojawiły się ani w kampanii walentynkowej, ani w katalogu Victoria's Secret Swim. Szczególnie ten drugi fakt jest niepokojący - w bikini pozowała większość Aniołków (12), a sesji na St. Barth towarzyszyło nagranie telewizyjnej relacji. Kręcone z rozmachem, promowane było jako wydarzenie telewizyjne na miarę jesiennego pokazu.
  • Jac nie wystąpiła także w sesji okładkowej majowego "Vogue Espana". Na zdjęciach jest tylko siedem dziewczyn, ale skład nie pozostawia wątpliwości - chodzi o promocję nowych twarzy Victoria's Secret , Aniołków przyszłości.
  • Mimo że kwietniowy nabór był rekordowy (dołączyło aż 10 Aniołków), Victoria's Secret nadal prowadzi rekrutację. W lutym do prestiżowego grona dołączyła Josephine Skriver . Niekoniecznie chodzi o odejście Jac - może dodatkowa modelka była potrzebna ze względu na zbliżającą się emeryturę Adriany Limy i Alessandry Ambrosio ? Nie bez znaczenia jest też fakt, że dwie z kluczowych postaci świata VS spodziewają się dziecka (Behati Prinsloo i Candice Swanepoel ).
  • Victoria's Secret ma problemy. Po niezadowalających wynikach finansowych na 2015 r. firmę opuściła wieloletnia prezes Sharen Turney . Ostatnio ogłoszono budżetowe cięcia, w tym rezygnację z drukowanych katalogów i kolekcji plażowej. Wszystko to sugeruje, że prawdziwe są plotki o regularnie spadających pensjach Aniołków. Współczesne muzy VS nie mogą nawet marzyć o majątku na miarę Gisele Bundchen , są też obciążone wieloma dodatkowymi obowiązkami (eventy, spotkania z fanami itd.)
  • Co najważniejsze Polka i rosyjski Aniołek Kate Grigorieva zniknęły ze strony Victoria's Secret . Dawniej ich profile figurowały w dziale "Meet the Angels" (Poznaj Aniołki). Nie wiadomo, kiedy usunięto wizytówki modelek, ale według serwisu Fashionista nie było ich tam już... na początku marca.

O komentarz poprosiliśmy agencję Moniki Jagaciak , poznańską GAGAMODELS . Na razie agenci modelki nie udzielają informacji na ten temat, konkretów możemy spodziewać się dopiero po opublikowaniu oficjalnego stanowiska.

Byłoby Wam szkoda, gdyby jedyna Polka zniknęła z grona Aniołków?

Monika Jagaciak na wybiegu i w sesjach dla Victoria's Secret - ZDJĘCIA

Zobacz wideo
Więcej o: