Sukienki na wesele do 200 zł. Są eleganckie i nikt nie domyśliłby się, ile kosztują

Znalezienie taniej sukienki na wesele to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście z pomocą przychodzą sieciówki i polskie marki.

Sukienki na wesele dla oszczędnych

Tylko raz zainwestowałam w sukienkę wizytową - gdy byłam świadkową. W każdym innym wypadku staram się traktować sezon ślubny na luzie. Kupuję tylko to, co może się przydać później, wybieram rozsądny stosunek jakości do ceny. Sukienki na wesele na ogół szukam w sieciówkach, na ślub bliskiej przyjaciółki przyjechałam w zielonej rozkloszowanej mini z letniej kolekcji Zary. Zapłaciłam za nią 169 zł. Co najważniejsze - wyglądałam stosownie do okazji i... znacznie lepiej od pań w bardziej typowych koktajlówkach.

Co ciekawe, najtańsze, i jednocześnie eleganckie, sukienki na wesele nadal znajdziemy w Zarze, która za tanią sieciówkę przecież nie uchodzi. Wtórują jej H&M i Dorothy Perkins, jednak tam większość eleganckich modeli oscyluje w okolicach 220-250 zł. Pojedyncze modele znajdziemy też w Mango - niektóre bardziej nadają się na dzień, ale łatwo można "podkręcić" je za pomocą wieczorowych dodatków.

Oglądając tańsze sukienki na wesele, warto pamiętać, żeby... nie zatracić się w oszczędności. Odpadają suknie przy ciele z dżersejowej bawełny - wyglądają zbyt wakacyjnie. Warto szukać sztywniejszych tkanin, które mają pewien "ciężar gatunkowy" albo typowo wieczorowych wykończeń (żakardów, koronek itp.)

Sprawdź: Wizytowe sukienki z kołnierzykiem!

Sukienka Mohito - kontrowersyjna z powodu koloru, ale stosowna dzięki kwiatowym haftomSukienka Mohito - kontrowersyjna z powodu koloru, ale stosowna dzięki kwiatowym haftom Mohito Mohito

Sukienki na wesele, których nie wypada nosić

Etykieta nakazuje, żeby na weselu unikać czerni i bieli. Czerń jest zbyt smutna, a białe kolory zarezerwowane są dla panny młodej. Jednak i tu są wyjątki. Jasne sukienki nie są niemile widziane, o ile zdobią je kontrastowe nadruki, hafty, ozdoby. Na letnie wesele łatwym, choć oczywistym wyborem jest kreacja w kwiaty.

Na wesele nie wypada też założyć sukienki, która jest zbyt prowokacyjna, seksowna. Chcemy wyglądać świetnie, ale nie konkurować z panną młodą. Sukienki bandażowe nie są zakazane, ale jest duża szansa, że w zbyt obcisłym modelu będziesz czuła się... nie na miejscu. Dlatego trzeba pamiętać o harmonii - jeśli długość mini, to bez głębokiego dekoltu. Jeśli sukienka jest przy ciele, warto żeby miała luźniejszy detal - np. górę imitującą pelerynkę. W tym sezonie szczególnie warto odsłonić ramiona - tzw. dekolt hiszpański to hit wybiegów, aktualnie dostępny w każdej sieciówce.

Sukienki na wesele do 200 zł - nasz wybór w GALERII

Zobacz wideo
Więcej o: