Oto dziesięciu finalistów Fashion Designer Awards 2016. Kto wygra 11 maja?

Znamy już nazwiska wszystkich finalistów FDA - dziewiątki wybranej przez Jury i 10. projektantki, faworytki internautów.

W Galerii Mokotów odbył się półfinał 8. edycji konkursu dla projektantów mody Fashion Designer Awards. Tegoroczny temat przewodni to "Tribute to Colors", czyli "w hołdzie kolorom". Jury, w którym obradowali m. in. Macademian Gorl, Joanna Horodyńska, Michał Szulc, Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita i projektantki Bizuu, wybrało dziewięciu finalistów. Dziesiąta projektantka została wyłoniona w drodze głosowania internautów. Kolekcje tej dziesiątki zobaczymy w finale konkursu 11 maja.

Finaliści 8. edycji Fashion Designers Awards:

Młodzi artyści będą konkurowali o cenne nagrody, m. in.

Czeka na nich m.in.: staż zagraniczny, 15 tysięcy złotych, stypendia naukowe od MSKPU, usługi wizażystów AVON na planie sesji wizerunkowej, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża od firmy Whirlpool oraz staż w Atelier Bizuu.

Tak jurorzy wypowiadali się o półfinalistach:

Projektant to nie tyle ktoś, kto kreuje trendy, ale szuka nowych rozwiązań w morzu tego, co już było. Wszyscy bawimy się cytatami, ci młodzi ludzie proponują coś innego i jestem z tego dumny - komentował Michał Szulc.
W modzie jest dużo miejsca nie tylko na minimalizm, ale również na nutę awangardy. Patrząc na półfinałowe kolekcje, czuję że czas prostoty w modzie, powoli się kończy. Jury jest bardzo różnorodne jednak w zasadniczych kwestiach bywa jednogłośne - dodała Macademian Girl.

Kto z finałowej dziesiątki jest Waszym faworytem? Zobaczcie sylwetki z konkursowych kolekcji na ZDJĘCIACH

AKTUALIZACJA Mamy dla Was jedno dwuosobowe zaproszenie na finał Fashion Designer Awards w warszawskim teatrze Palladium. Odbędzie się on w środę 11 maja, o godz. 20.30. Żeby zdobyć zaproszenie napisz, kto i dlaczego powinien wygrać konkurs w komentarzu na naszym Facebooku . W poniedziałek nagrodzimy autora najciekawszej wypowiedz.

    Więcej o: