Myślisz, że to typowy chłopak z twojego osiedla? Błąd. To zdjęcie z najnowszej kolekcji Adidasa

Najnowsza kolekcja Adidasa wzbudza wiele kontrowersji. Zobaczymy w niej bardzo dużo ortalionu i odblaskowych pasków.

Pierwszy rzut oka na zdjęcia i wydaje nam się, że patrzymy na ubrania sprzed kilkunastu, nawet dwudziestu lat. Ortalionowe dresy z paskami, odblaskowe logo i dużo, dużo potrójnych pasków. Okazuje się jednak, że to najnowsza współpraca Adidasa z brytyjską marką o deskorolkowych korzeniach - Palace Skateboards.

Kolekcja Palace Skateboards x Adidas Originals to propozycja na tegoroczne lato. Znajdziemy w niej przede wszystkim welurowe i ortalionowe dresy, bluzy i kurtki. Poza tym, do wyboru mamy także koszulki polo, plecaki na jedno ramię (kto nosił taki na wycieczki szkolne?) i ręcznik. Na wszystkim widnieje ogromne logo obu marek. Nie brakuje także odblaskowych wstawek i charakterystycznych pasków.

Według producentów, linia inspirowana jest mafią , stąd towarzyszące ubraniom sygnety i złote zęby, które możemy zobaczyć na zdjęciach. Chłopak noszący dres czy bluzę z nowej kolekcji, miałby wyglądać i czuć się jak "gangster na wczasach". Ciężko nie zauważyć też nawiązań do mody lat dziewięćdziesiątych. Wszystko, co widzimy w lookbooku, z powodzeniem niosłoby się po poświęconych tej stylistyce blogach na Tumblerze i Instagramie.

Nie oznacza to, że kolekcja została przyjęta jednogłośnie pozytywnie. Rozgorzała dyskusja i wielu fanów obu marek zauważyło, że ubrania wyglądają tanio, tandetnie i... zbyt słowiańsko. Nie można nie przyznać im racji. Widok takiego dresu na naszych ulicach chyba nikogo by nie zdziwił. Obrońcy Palace Skateboards wskazują raczej na nawiązania do brytyjskiej kultury i stereotypu chav . Poza najróżniejszymi wątpliwościami dotyczącymi stylistyki, dziwi także dobór materiałów. Ubrania powstały z myślą o sezonie letnim, jednak w kolekcji znajdziemy sporo ortalionu i weluru, które raczej nie sprawdzą się na wakacyjnym wyjeździe. Chyba że mówimy o brytyjskim lecie.

Kolekcja trafi do sprzedaży internetowej w sobotę, 21 maja. Nie znamy jeszcze dokładnych cen, ale podobne bluzy dresowe Palace kosztują około 120 funtów (674zł). Za spodnie dresowe zapłacimy mniej więcej 100 funtów (562zł). Czy są to ubrania warte tak wysokiej ceny?

Zobacz wideo
Kupilibyście coś z kolekcji Palace x Adidas?
Więcej o: