To koniec ciemnoniebieskiej torby z IKEI? Legendarna "Frakta" przechodzi redesign pod okiem duńskiej marki

Nowa wersja torby IKEA ma być mniej krzykliwa i bardziej stylowa.

[AKTUALIZACJA] Nowa torba pojawi się w polskich sklepach IKEA w pierwszej połowie 2017 roku. Premiera nie spowoduje jednak wycofania niebieskiej FRAKTY. Wszystko po staremu.

Po niebieskim worku z żółtym wykończeniem rozpoznajemy na ulicy stylistów. To także idealny bagaż do samochodu, wór do przenoszenia "gabarytów", nieoceniona pomoc przy przeprowadzkach, torba na brudy dla mieszkańców krajów z publicznymi pralniami. Niebieska "Frakta" kosztuje niespełna 2 zł, mieści wszystko i przydaje się na długo po wyjściu z IKEI. Wygląda jednak na to, że nawet kultowy projekt Marianne i Knuta Hagbergów nie jest wieczny.

Najpierw IKEA wprowadziła mniejszą niż 71-litrowy oryginał wersję (gdzie zmieścić tę dodatkową doniczkę z kalamondyną?), teraz "Frakta" ma zmienić kolor. W nowej wersji polypropylenowa "tkanina" torby jest biało-zielona, a paski - ciemnozielone i pozbawione logo sklepu. Frakta bis to tylko jeden z elementów zapowiedzianej na 2017 r. współpracy z bardzo modnych duńskim duetem designerów - Rolfem i Mette Hay.

Projektanci stworzyli spójną kolorystycznie linię w stylu eko - oprócz torby składa się na nią stolik kawowy, krzesło, ława oraz lampka. Razem z HAY , limitowaną kolekcję dla IKEA zaprezentuje kultowy brytyjski designer Tom Dixon . Szczegóły tej współpracy są na razie utrzymywane w tajemnicy.

Jak wygląda nowa torba IKEA? - ZDJĘCIA

Więcej o: