Ten emeryt ma 60 lat i właśnie zaczyna karierę w modelingu. Jest obłędny (i pięknie wytatuowany)

W kampaniach bikini oglądamy 60-latki i dziewczyny plus size, świat mody otwiera się także na panów z brzuszkiem. A co z modelami po pięćdziesiątce?

"Emerytowany, ale nie skończony, daję sobie ostatnią szansę, żeby zrealizować moje marzenie o karierze modela. Nadaję się?" - pisze o sobie paryżanin Philippe Dumas w serwisie Reddit , międzynarodowej platformie wymiany myśli i multimediów. Apel Francuza wzbudził entuzjazm zachwyconych internatów i internautek. "Wyglądasz lepiej niż 40-latkowie", "Świetna broda, świetny styl, bardzo fotogeniczny.  Dajesz, dziadku!"

Po kilku miesiącach Dumas zaczęły interesować się międzynarodowe media. O aspirującym modelu pisała Bored Panda i Huffington Post, "Daily Mail" nazwał go "emerytem-hipsterem". 60-latek zdążył już zbudować całkiem niezłe portfolio.

Zapuściłem brodę dla zabawy, myśląc, że będzie to wyglądać okropnie, ale ludzie mnie komplementowali. Zdarzało się to tak często, że pomyślałem, że mógłbym zostać modelem. Zacząłem się staranniej ubierać i uwierzyłem, że może się nadaję - pisze Dumas w tekście dla Bored Panda.

Tuż przed 60-tką Francuzowi udało się nawiązać współpracę z kilkoma agencjami. Zanim przeszedł na emeryturę i zaczął pozować, pracował w reklamie, zajmował się także produkcją filmową. Pierwsze sukcesy rozbudziły jego apetyt - teraz czeka na telefon z Chanel albo z Christian Dior .

Dlaczego miałby nie czekać? Męski modeling dopiero czeka na rewolucję i wszystko wskazuje, że będzie podążał śladami damskiego segmentu branży. Producenci ubrań na szczęście zauważyli, że dojrzałe kobiety też kupują ciuchy, i to nie tylko nobliwe kardigany. Starsze kobiety reklamują modne marki , cenionych przez młodych projektantów, a nawet... bikini. 94-letnia projektantka, stylistka i konsultantka Iris Apfel regularnie pozuje w kampaniach luksusowych ubrań i dodatków.

mat. prasowe domu handlowego El Palacio de Hierro

U panów sytuacja wygląda zgoła inaczej. Modeli w średnim wieku rekrutuje się spośród aktorów, tancerzy czy pracowników branży mody. Większość z nich nie skończyła nawet 50 lat, choć dzięki zarostowi i eksponowaniu siwizny mogą uchodzić za starszych. Najbardziej znany ze starszych modeli, Aiden Shaw , ma za sobą wieloletnią karierę... w branży porno. Obecnie pozuje i występuje w telewizji. Dwa lata temu reklamował polskie garnitury Bytom u boku znacznie młodszego modela.

Aiden Shaw w kampanii BYTOMAiden Shaw w kampanii BYTOM mat. prasowe BYTOM mat. prasowe BYTOM

Piękna siwizna nie zmienia faktu, że główny przedstawiciel dojrzałego męskiego modelingu ma zaledwie 49-lat. Philippe Dumas ma szanse pokazać tym "gówniarzom"! My mu kibicujemy, bo taaak, jest diabelnie fotogeniczny.

Philippe Dumas, 60-letni model - ZDJĘCIA z portfolio agencji Urban Models

Więcej o: