Kim jest żona Jakuba Rzeźniczaka, Edyta Zając? Przyglądamy się karierze modelki [ZDJĘCIA]

Reklamowała Kenzo, Make Up For Ever i PLNY LALA, prawie została Miss Polonia 2014. Oto największe sukcesy Edyty Zając.

Edyta Zając karierę rozpoczęła w wieku 14 lat, co oznacza, że na wybiegu spędziła przeszło pół życia. Jednak o modelce zrobiło się naprawdę głośno dopiero w 2014 r., gdy postanowiła pójść w ślady koleżanki po fachu, Pauliny Krupińskiej, i wystartować w konkursie Miss Polonia. Dopiero wtedy zaczęła pojawiać się na imprezach u boku narzeczonego Jakuba Rzeźniczaka i stała się ozdobą warszawskich ścianek. Ostatecznie finał konkursu (jak zwykle) został odwołany, a piękna kandydatka wróciła na wybieg. W miniony weekend modelka i kapitan Legii stanęli na ślubnym kobiercu. Panna młoda wystąpiła w sukni izraelskiej marki Tal Kahlon Bridal Couture .

Edyta Zając ma teraz zagwarantowaną pozycję w show-biznesie, ale zupełnie nie pasuje do stereotypu "WAG". Po pierwsze, sama zapracowała na swoje nazwisko, a największe sukcesy odnosiła zanim poślubiła popularnego piłkarza. Po drugie - reprezentuje świat high fashion , ze swoją wyrafinowaną, bardzo naturalną urodą, wolną od sylikonu i wypełniaczy. Nadal intensywnie pracuje, bo choć w tym roku skończy 29 lat, wciąż wygląda bardzo młodo i świeżo.

Pokaz Łukasza Jemioła na jesień-zimę 2016. Na wybiegu m. in. Renata Kaczoruk i Edyta Zając

Modelka rozpoczynała karierę w 2001 r. w agencji New Age, tej samej, która wypromowała Anię Jagodzińską (obie w końcu się z nią rozstały). Pozowała dla polskich magazynów, reklamowała kolekcję Dawida Wolińskiego, ale na forum międzynarodowym pojawiła się dopiero 4 lata później, jako 18-latka. Trafiła wtedy do prestiżowej międzynarodowej agencji NEXT i wypłynęła na szerokie wody. Dziś trudno odnaleźć stare zdjęcia Edyty w archiwach. Wiadomo, że występowała na tygodniach mody w Nowym Jorku, Mediolanie i Londynie, kwalifikując się na tak ważne pokazy jak Roberto Cavalli czy Mary Katrantzou. Pozowała także dla Moschino, zrobiła świetną sesję okładkową dla "Harper's Bazaar Bulgaria". Do największych sukcesów modelki należy udział w kampanii zapachu Kenzo Flower TAG w 2011 r.

Zobacz wideo

Edyta ma świetne notowania wśród polskich projektantów - była muzą Dawida Wolińskiego, Paprocki&Brzozowski czy Bartka Janusza. Występowała również w kampaniach młodych, modnych marek - świetnie wypadła w odważnych sesjach dla MUMU Bags i PLNY LALA. Zając reklamowała też wiele marek kosmetycznych, m.in. AVON i Make Up Forever. Jej kariera jeszcze się nie skończyła - obecnie jest twarzą Monnari. I wielką ozdobą czerwonego dywanu.

Edyta Zając na różnych etapach kariery modelki - ZDJĘCIA

Dałyśmy naszym piłkarzom fryzury słynnych Orłów Górskiego. Jak wyglądają? FANTASTYCZNIE!

Więcej o: