Loft37 stworzyło kolekcję butów dla... Biedronki. Coś wam przypominają?

Gwiazdy kochają Loft37 i my kochamy Loft37, ale butów z linii stworzonej dla Biedronki nie kupimy. Dlaczego?

Projektantki Loft37 wystartowały z marką Just For Fun , dedykowaną sieci dyskontów Biedronka . Sama informacja nie jest zaskakująca, bo portugalska sieć bardzo chętnie współpracuje ze światem mody. W charytatywnej akcji sklepu brał udział duet Paprocki&Brzozowski , inni giganci świata mody, Bohoboco, zaprojektowali dla Biedronki pościel . Od trzech lat dyskont organizuje też konkursy dla studentów projektowania ubioru, a zwycięskie prace trafiają do sprzedaży.

Loft37 dla Biedronki - w czym problem?

Marka promowana przez gwiazdy i reklamowana np. przez Adę Fijał powstała na fali mody na personalizację dodatków. Buty marki są ręcznie szyte, a specjalny interfejs pozwala klientce wybrać kolor i dekorację własnej pary. Jednak w wersji Biedronkowej, czyli w cenie 24,99 zł za klapki i 29,99 zł za baletki , o naturalnych skórach nie może być mowy. Zastąpiła je guma PVC, czyli polichlorek winylu. Popularny surowiec na buty i dodatki nie nadaje się na upały, ale ma rzeszę wiernych fanek. Wypromowała go brazylijska marka Melissa , której kolekcje z PVC zalały cały świat, z polskimi ulicami włącznie. I tu pojawia się problem, bo z Melissą i jej tańszą linią Mel łączy Just For Fun nie tylko pastelowa kolorystyka, fason i materiał, ale i ozdoby.

Melissa (z l.)  kontra Just For Fun (z p.)Melissa (z l.) kontra Just For Fun (z p.) mat. prasowe / kolaż Lula.pl mat. prasowe / kolaż Lula.pl

W Just For Fun są przypinane na zatrzask, a komplet kosztuje dodatkowe 9,99 zł. Fanki "melisek" bez problemu rozpoznają charakterystyczne wygięte serduszka, płaski i rozłożyste kokardki czy kwiat kamelii. Ceny oryginalnych butów Melissa mieszczą się w granicach 200-400 zł, tańsze zastępniki nie są więc nowością. Nigdy jednak nie były jeszcze tak tanie i tak podobne jak te z Biedronki.

Just For Fun - będzie hit?

Ten mały problem wizerunkowy nie powinien przeszkodzić Biedronce w sukcesie sprzedażowym. Limitowane linie z dyskontów potrafią wzbudzać ogromne emocje, a nawet fizyczne bójki o towar. Zaletą linii jest uniwersalność i wyjątkowo niska cena. Ceny butów rzadko plasują się poniżej 30 zł, nawet w najtańszych sieciówkach. Oprócz baletek i japonek, w kolekcji znajdą się portmonetki za 9,99 zł i torby w cenie 39,99 zł. W Biedronce kolekcja pojawi się 4 lipca i będzie dostępna do wyczerpania zapasów (lub do 18 lipca). Kupicie?

Just For Fun, czyli kolekcja Loft37 dla Biedronki - ZDJĘCIA

Więcej o: