Pokaz Łukasza Jemioła na jesień-zimę 2016. Na wybiegu m. in. Renata Kaczoruk i Edyta Zając

Tak Łukasz Jemioł interpretuje lata 60. Oczywiście przy akompaniamencie polskiego jazzu.

PRL jest modny. Polski jazz i motywy z klasyki rodzimego kina wprowadziło na wybieg MMC w sezonie wiosna-lato 2016, z estetyką PRL-u lubi też eksperymentować Michał Szulc . Teraz przyszedł czas na Łukasza Jemioła , który urządził pokaz w... dawnym Domu Partii. Projektant nawet wygasił kolory w swojej kolekcji, by bardziej kojarzyły się ze starymi fotografiami i klasyką polskiego kina. Filmowe było także zaproszenie, ukryte w miniaturze puszki na taśmę, i udźwiękowienie pokazu oparte na znanych z kina utworach jazzowych (m. in. muzyce z "Noża w wodzie" autorstwa Krzysztofa Komedy). Film Romana Polańskiego powraca także w dekoracji tkanin - Łukasz Jemioł naszył na urania i dodatki kadr z Leonem Niemczykiem palącym fajkę.

Detal z pokazu Łukasz Jemioła jesień-zima 2016Detal z pokazu Łukasz Jemioła jesień-zima 2016 fot. Filip Okopny fot. Filip Okopny

W nowej kolekcji Łukasza Jemioła zobaczyliśmy subiektywną podróż przez lata 60. i 70. z udziałem takich gwiazd jak Renata Kaczoruk, Edyta Zając czy Maddie Kulicka. Rozpoczynając od dziewczęcych sukienek z kołnierzykami i tapirów nad grzywką, a kończąc na dzwonach z podwyższonym stanem, obszernych spódnicach maxi i stylowych prochowcach. Pojawił się także charakterystyczny dla lat 70., zamsz i kożuchy, które w PRLu były największym przedmiotem pożądania, szmuglowanym z Turcji. Te ostatnie pełnią tu podwójną rolę - nawiązania do przeszłości i łącznika z innymi kolekcjami projektanta, który słynie z kożuchowych płaszczy. W stałym repertuarze Jemioła jest także dzianina, szeroko reprezentowana również w kolekcji na jesień.

Łukasz Jemioł jesień-zima 2016Łukasz Jemioł jesień-zima 2016 Filip Okopny Filip Okopny

Wydaje się, że najnowsza kolekcja wyznacza kierunek, w którym chce podążać marka. Naturalne barwy jak złamana biel, beż i kawa, naturalne, miękkie i przyjazne ciału tkaniny - to wszystko kojarzy się z Jemiołem, ale w kolekcji na jesień zostało skondensowane i zaserwowane w czystej postaci. To na pewno spodoba się klientkom, które są wierne projektantowi od lat.

Zobacz kolekcję Łukasz Jemioł jesień-zima 2016 - ZDJĘCIA

Więcej o: