Dżinsy, które podnoszą pupę?! Do Polski wchodzą Levi's Wedgie, ulubione spodnie Kylie Jenner

Nadal nosimy dżinsy w stylu vintage, ale wygląda na to, że spodnie mamuśki odchodzą już do lamusa. Mają je zastąpić "Wedgie", nowy model od Levi's.

Kto mógłby sprzedać nowy rodzaj dżinsów lepiej niż Kylie Jenner, celebrytka słynąca z pięknych kształtów klepsydry, równie seksownych, ale bardziej naturalnych niż u starszej siostry. Kiedy Kylie zamieściła na Instagramie zdjęcia nowych levisów, w internecie zawrzało. Odtrąbiono koniec "dżinsów mamusiek" (tzw. mom jeans) i narodziny nowej, zgrabniejszej wersji.


"Wedgie" z mamuśkami łączy podwyższony stan, dość luźna nogawka i grubszy denim. Są jednak bardziej obcisłe na biodrach, pupie i w talii, a do materiału dodano stretch, żeby, no cóż, nie wpijały się, gdzie nie trzeba. Nowy model ma zapinany na guziki rozporek jak klasyczne 501 i fason wzorowany dawnym modelu 505. Dodatkowo, tylne kieszenie dżinsów Wedgie są przechylone do wewnątrz, uwydatniając pośladki, a nogawki lekko skrócone.


Pomysł na lansowanie nowych fasonów udających vintage nie wziął się znikąd. Stare levisy, noszone w nowy, bardziej seksowny sposób, to hit wśród dziewczyn aktywnych na Instagramie. W Polsce najważniejszą propagatorką trendu jest blogerka Horkruks (Laura Matuszczyk), która oddaje stare pięćset jedynki do zwężenia. Z kolei w Stanach dziewczyny wyszukiwały w lumpeksach model 505 i specjalnie kupowały za mały rozmiar, żeby lepiej wyeksponować swoje kształty.


Wedgie ma być odpowiedzią na modę na vintage z pieprzykiem. Zamiast poszukiwań w second handach i wizyty u krawcowej - gotowy produkt w różnych rozmiarach i kolorach (od indygo aż po biel). Na pewno twój chłopak polubi je bardziej niż "dżinsy mamuśki"... Jedyny problem? Jak przystało na levisy, spodnie Wedgie nie są tanie. W Stanach ceny zaczynają się od równowartości 350 zł, polskiej ceny jeszcze nie podano.

Więcej o: