Louis Vuitton reklamuje wybitny reżyser filmowy (no dobrze, jest też młody i piękny)

W maju odebrał nagrodę Grand Prix w Cannes, w lipcu wystąpił w kampanii Louis Vuitton. Ot, zwykły rok w życiu Xaviera Dolana.

Genialne dziecko z Kanady, wyrafinowany esteta, buntownik, najważniejsze nazwisko kina LGBT, wybitny samouk... Xavier Dolan ma 27 lat i 6 pełnometrażowych filmów na koncie. W maju odebrał Grand Prix w Cannes, dwa lata wcześniej - nagrodę Jury.

Rozkrzyczany teatr rodzinny, zarazem zniewalający i odpychający, można było oglądać w dawnych filmach Cassavetesa i Leigh. 27-letni Xavier Dolan w "To tylko koniec świata" dorównuje tamtym mistrzom - pisze o jego nowym filmie "To tylko koniec świata" Tadeusz Sobolewski w Gazecie Wyborczej.

Dolan należy do wąskiej grupy reżyserów, którego w równym stopniu kochają doświadczeni krytycy i młodzież. Nie przeszkadza oczywiście, że Kanadyjczyk świetnie wygląda. Mimo mikrego wzrostu, od trzech sezonów reklamuje Louis Vuitton. Zaczynał od akcesoriów, by awansować na oficjalną twarz męskiej kolekcji. Jego zdjęcia ukazały się również w "Vogue Hommes", "V Magazine" i "L'Officiel Hommes".

Nieczęsto zdarza się, żeby świetny reżyser filmowy był jednocześnie zdolnym aktorem i obiecującym modelem, ale Dolanowi wychodzi wszystko... Pewnie umiałby zatańczyć w puentach, żonglować surowymi jajkami i jeszcze zaśpiewać Whitney Houston.

Najnowsza kampania Louis Vuitton i inne ZDJĘCIA Xaviera Dolana w roli modela

Więcej o: