Buty tej marki kosztują 300 zł, a wyglądają na 3 tysiące. Już wkrótce pierwszy polski butik

Steve Madden, kultowa amerykańska marka obuwia, szykuje się do otwarcia dwóch butików w Polsce.

Nowe butiki w Warszawie

2016 rok to rok doskonałych wiadomości dla miłośniczek mody, niestety głównie dla tych z Warszawy. Niedawno w Galerii Mokotów otwarto pierwszy butik ze świetnymi kosmetykami NYX, pod koniec roku w tej samej galerii handlowej pojawi się spory sklep najfajniejszej marki grupy H&M - &Other Stories. W tym samym czasie zostaną otwarte pierwsze w Polsce monobrandowe butiki Steve Madden.


Markę możecie znać z internetowych zakupów - jej buty są dostępne np. na Zalando.pl i Sarenza.pl. Dla tych, którzy wolą tradycyjne zakupy, Steve Madden pod koniec roku otworzy dwa sklepy. Flagowy butik powstanie na parterze Galerii Mokotów, naprzeciwko Reserved. Drugi, mniejszy sklep Steve Madden otworzy się w Arkadii, w pasażu Canaletto.

Dlaczego czekamy na Steve Madden?

Steve Madden pierwsze kroki na rynku obuwniczym stawiał w Nowym Jorku w 1990 r. Pielęgnowana przez markę legenda głosi, że budżet założycielski wynosił 1100 dolarów. Dziś za tę kwotę można by kupić 13 par szpilek i jedne płaskie sandałki od Maddena. Biznesmen, który po drodze trafił do więzienia za manipulacje giełdowe, pojawia się nawet w filmie "Wilk z Wall Street", w którym zagrał go Jake Hoffman. Obecnie Madden funkcjonuje jak celebryta, regularnie objeżdżając sieć ponad 120 amerykańskich sklepów i pozując do selfie z fanami.


To jednak nie burzliwe losy projektanta sprawiają, że marka zyskała status kultowej. Amerykanki chwalą ją sobie za fenomenalny stosunek jakości do ceny - maddeny wyglądają jak luksusowe obuwie z paryskiego butiku, nie niszczą się tak szybko jak buty z sieciówek i uchodzą za wyjątkowo wygodne. W dodatku nowojorska marka błyskawicznie wychwytuje trendy z wybiegu.

W Polsce buty Steve Madden nie są tanie, na Zalando ich ceny zaczynają się od ok. 300 zł (od 100 zł na wyprzedaży), w USA kosztują trochę mniej. Jednak wydatek rekompensuje ich wysoka jakość i ogromny wybór - nowości pojawiają się wielokrotnie w ciągu sezonu. Na razie nie wiemy, czy ceny w stacjonarnych butikach Steve Madden będą atrakcyjniejsze niż te internetowe. Przekonamy się już wkrótce.

Najładniejsze pary butów Steve Madden w tym sezonie - ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Więcej o: