42 świetne kostiumy kąpielowe dla dziewczyn, którym znudziło się bikini [od 39 zł]

Trójkąty i sznurki? To już nieaktualne. W tym roku niepodzielnie rządzą kostiumy jednoczęściowe.

W tym sezonie Jeremy Scott wypuścił na wybieg Moschino modelkę w prostym czarnym kostiumie jednoczęściowym. Model zdobił wielki nadruk znaku drogowego z przekreślonym zarysem bikini. Jeszcze kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia. Bikini, im bardziej skąpe tym lepsze, królowało niepodzielnie. Dziś jest passe.

Jak to się mogło stać?

"Jednoczęściowce" powoli wypierają konkurencję już od kilku sezonów. Jeśli to tempo się utrzyma, za rok zakup bikini może być wyczynem. Najprościej wytłumaczyć to przypadkowym spotkaniem dwóch mocnych makrotrendów: athleisure i lat 90. Dzięki temu pierwszemu strój sportowy awansował na ulice, na salony,  a później na plażę. Zamiast topów zaczęłyśmy nosić body do jogi, zamiast bikini - stroje na basen. Wygląd pływaczki olimpijskiej nie jest już obciachem, a powodem do dumy.

42 świetne kostiumy jednoczęściowe - ZOBACZ ZDJĘCIA

Przedłużająca się w nieskończoność moda na lata 90. też nie jest tu bez winy. Kylie Jenner bez skrępowania lansowała hasło: ukradnij stary kostium z szafy swojej matki. Jednocześnie wycięcia na biodrach stawały się coraz bardziej radykalne, a wymarzonym ideałem stał się "look" Pameli Anderson z planu "Słonecznego patrolu". Po co to wszystko? Oczywiście, żeby pokazać światu seksowne zagięcie nad udami, ochrzczone przez media thighbrows (tak, tak, "brwi ud").


Antybikini

 Triumf klasycznego kostiumy kąpielowego zaowocował nieoczekiwanym zwrotem akcji - jednoczęściowiec stracił tożsamość. Przestał być konserwatywną propozycją dla nieśmiałych i niepewnych siebie. Obowiązuje zasada "im mniej materiały, tym lepiej", a producenci prześcigają się w sposobach na pokazanie ciała bez dzielenia kostiumu na pół. Niektóre przypominają bikini, tylko połączone taśmą w poprzek brzucha (Misbhv, Calzedonia). Inne wykorzystują gorsetowe sznurowania, żeby właścicielka mogła błysnąć nagim biodrem.

Kostiumy jednoczęściowe: H.M.B.D. 249 zł/ showroom.plKostiumy jednoczęściowe: H.M.B.D. 249 zł/ showroom.pl H.M.B.D. / showroom.pl

 Najnowszy trend to kostium jednoczęściowy z siatki, zakrywający sutki tylko przy odrobinie szczęścia. Na pornokostiumy zdecydowały się polskie marki dla aspirujących młodych - Local Heroes i Prosto. Z trendem nieśmiało flirtował też Reserved i Topshop. Jest goło i wesoło, ale bez banału trójkątnego bikini. Ciekawe czasy dla plażowiczów...

42 świetne kostiumy z sieciówek i polskich sklepów online - ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej o: