Rio 2016: Najciekawsze stroje olimpijskie. Nie zgadniecie, kto ubrał Kubańczyków

Wielkie nazwiska świata mody, dziwaczne nowinki technologiczne i doskonały design. Witajcie w Rio.

 Igrzyska Olimpijskie to wielkie emocje, ale i wielki biznes. Nic dziwnego, że branża mody wchodzi w nie z pełnym entuzjazmem. W szranki konkurencji o najlepsze uniformy dla sportowców stanęły luksusowe domy mody oraz najpotężniejsze sieciówki. Wybór projektantów na ogół odbywał się według klucza narodowego, ale są wyjątki. Reprezentacja Kuby pojawi się na ceremonii zamknięcia w zgrabnych czerwonych marynarkach projektu kultowego szewca, Christiana Louboutin.

Stroje olimpijskie reprezentacji Kuby zaprojektował sam Christian LouboutinStroje olimpijskie reprezentacji Kuby zaprojektował sam Christian Louboutin Rene Habermacher / mat. prasowe Christian Louboutin

Polacy tradycyjnie postawili na rodzimą markę sportową 4F, powierzając się w ręce dyrektor kreatywnej Ranity Sobańskiej. Stroje sportowe opierają się na gamie bieli i czerwieni, ale w nowoczesnym wydaniu, bardziej awangardowe są stroje reprezentacyjne. Polskie sportsmenki wystąpią w stylizacji nawiązującej do brazylijskiej egzotyki - w kurtce z białego dżinsu, wygodnych sandałkach i batikowej spódnicy, nawiązującej do kolorów karnawału.

Strój galowy polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016Strój galowy polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 mat. prasowe 4F

Stroje z sieciówki będą nosić też Szwedzi, których ubiera H&M. Ich uniformy zebrały same pochwały, zwłaszcza że stroje sprzed 4 lat trzeba nazwać estetyczną porażką. Zagraniczne media najczęściej zachwycały się jednak ubiorem reprezentacji Kanady autorstwa duetu Dsquared2. Trudno się z nimi nie zgodzić, w kwestii mody Kanadyjczykom należy się złoto.

Śledźcie informacje o Rio 2016 w serwisach Kobieta.Gazeta.pl, Follow.Gazeta.pl i Podróże.Gazeta.pl oraz w kanałach mediów społecznościowych. Będziemy na miejscu dzięki Procter&Gamble, partnerowi Igrzysk Olimpijskich, w ramach olimpijskiej kampanii "Dziękuję Ci Mamo". Przeżyjcie z nami sportowe emocje w Rio!

ZDJĘCIA i ciekawostki o strojach olimpijskich na Rio

Więcej o: