Misbhv z Krakowa na New York Fashion Week. "Vogue"? Zachwycony!

Nareszcie mamy masową polską markę, która zbiera świetne recenzje w sercu świata mody. Dla Misbhv nowojorski Tydzień Mody może okazać się przełomowy.

Polska moda za granicą? Proszę bardzo - celebrytki klasy A kochają Magdę Butrym , w Paryżu docenia się Gosię Baczyńską. Jest jeszcze UEG , Local Heroes i kilka mniejszych marek , które doskonale radzą sobie w social media i nieźle sprzedają się za granicą. Do tego panteonu dołącza Misbhv, której udało połączyć się dwa żywioły - modę dostępną w cenach ze średniej półki z zachwytem środowiska na New York Fashion Week.

Zobaczcie kolekcję MISBHV, którą doskonale zrecenzował Vogue - ZDJĘCIA

 

Triumfy krakowskiej marki

O MISBHV trudno myśleć jak o marce anonimowej, nawet w międzynarodowym kontekście. Jej właścicielce Natalii Maczek udało się ubrać m.in. RihannęKylie Jenner i A$AP Rocky'ego. Takim sławom nie przeszkadzało, że na ubrania Misbhv może pozwolić sobie każdy Amerykanin (T-shirt Kylie Jenner kosztował 129 zł, jej kostium kąpielowy - 270).


W dodatku zagraniczną promocję regularnie zapewniają Misbhv najpopularniejsze polskie blogerki. Maczek pomogła Maffashion skomponować garderobę na New York Fashion Week. W bluzach krakowskiej marki Maffa przechadza się po Nowym Jorku i pojawia się na głośnych pokazach (np. Yeezy Kanye Westa ).

MISBHV w amerykańskich mediach

Od ubierania Rihanny do wzmianek w prestiżowych tytułach jest już tylko krok. Już na kilka dni przed prezentacją polskiej marki, kluczowe serwisy internetowe polecały to wydarzenie. W ELLE.com szkic Misbhv pokazano wśród ilustracji zapowiadających pokazy Tygodnia Mody.

Inspiracje kolekcji MISBHV na New York Fashion WeekInspiracje kolekcji MISBHV na New York Fashion Week screen ELLE.com

Z kolei Vogue.com poświęciło obszerny artykuł trzem markom street wear debiutującym na New York Fashion Week - Kith, Heron Preston for DSNY i właśnie MISBHV.

Wiosna 2017 to czwarty sezon polskiej marki Misbhv, pierwsza pełna damska kolekcja i pierwsza prezentacja na New york Fashion Week zorganizowana przez MADE w Milk Studios. Oddani fani już to wiedzą, ale fakt, że Rihanna zamknęła swoją trasę Anti w winylowej kurtce Misbhv, zagwarantował marce spory rozgłos - przedstawia firmę Maczek "Vogue".


Po prezentacji Misbhv jest tylko ciekawiej. Obiecujący jest już tytuł materiału z Vogue.com : "Ta polska marka modowa debiutuje w wielkim stylu". Później redaktorka Liana Satenstein zachwyca się bezkompromisowym stylem nowych projektów Maczek, łączących styl moto z różem Barbie:

Nigdy jeszcze ubieranie się jak imprezowe nastolatki w Polsce lat '00 nie było tak cool, jak podczas pierwszej prezentacji Misbhv na New York Fashion Week. [...] Kurtki motocyklowe zostały skrócone do minimum, żeby pokazać brzuch, a sukienka-tuba na suwak przypomina krzykliwe stroje Yamahy. Obcisły top i obniżone spodnie przywołują styl rave, a krótką bluzkę z logo Misbhv zestawiona ze skórzanymi bojówkami z tak niskim stanem, że wydawały się zsuwać z bioder (w stylu wczesnej Britney Spears). [...] Wygląda na to, że polski dzieciak kochający clubbing przeszedł bardzo stylową metamorfozę - czytamy na Vogue.com.

Serwis internetowy biblii mody wspomina także o współpracy Maczek z internetową celebrytką Sitą Abellan. Gwiazdka Instagrama, znana też z teledysku Rihanny "BBHMM", przyjechała do Krakowa i wspólnie z Misbhv opracowała jedną z sylwetek z pokazu. Abellan wystąpiła w nim w szortach bokserskich i kimonowym płaszczu.

Co dalej?

Misbhv nie potrzebuje lepszej rekomendacji niż zachwyty amerykańskich redaktorek z "ELLE" i "Vogue". Po intensywnych działaniach w social media, to właśnie uznania w oficjalnych kanałach mediów polskiej marce brakowało. Czas na podbój świata, bo nieuchronnym wydaje się, że coraz bardziej awangardowy i radykalny styl Misbhv może rozluźnić relacje firmy z polską publicznością. Chyba że Polki potraktują szerokie dzwony i motocyklowe kurtki Misbhv jako inwestycję. Już niedługo te ubrania mogą być warte grube tysiące na rynku kolekcjonerskim...

Zobaczcie kolekcję MISBHV, którą doskonale zrecenzował Vogue - ZDJĘCIA

Więcej o: