KENZO dla H&M: lookbook kolekcji. Jest lepiej, niż myśleliśmy [ZDJĘCIA]

Myślisz, że współpraca KENZO i H&M to tylko obcisłe ciuszki w tygrysie prążki? Kolekcja jest znacznie bardziej zróżnicowana, niż podejrzewaliśmy.

Jak co roku, cykl "luksusowy projektant w H&M" przewidziano na połowę jesieni, czyli moment, w którym klienci tracą zainteresowanie jesienną kolekcją i zapadają w zakupową hibernację aż do przecen. 3 listopada kolekcja KENZO x H&M będzie dostępna online i w ponad 250 sklepach H&M na świecie.

Linia, którą reklamuje m. in. supermodelka Iman, nie jest dla wrażliwych i konserwatywnych. Znak rozpoznawczy kolekcji to tygrysie pasy (właściwie to bardziej przypominają zebrę) w każdym możliwym wariancie kolorystycznym. Efekt bywa szokujący, a pierwsze ujawnione zdjęcia sugerowały, że kolekcja może być, cóż, dość kiczowata (jasnoróżowe botki!).

ZDJĘCIA

Kenzo dla H&M: lookbook kolekcji damskiejKenzo dla H&M: lookbook kolekcji damskiej mat. prasowe H&M

Jeśli z góry stwierdziliście, że to nie dla was, warto bliżej przyjrzeć się propozycjom KENZO x H&M. Mamy już zdjęcia całej kolekcji i z każdym ujęciem jest lepiej. Orgia wzorów i nadruków wygląda dużo lepiej na mniej obcisłych ubraniach, a takich tu nie brakuje. W kolekcji znajdziemy rewelacyjne pudełkowe fasony, a także lejące się tkaniny, bardzo nietypowe dla sezonu jesień-zima.

Kenzo dla H&M: lookbook kolekcji damskiejKenzo dla H&M: lookbook kolekcji damskiej mat. prasowe H&M

Co ważne przy tego typu kolekcji, znajdziemy w niej multum gadżetów - to o nie rozegra się najbardziej zacięta walka. Czapki z daszkiem, długie rękawiczki ze skóry z kontrastowym napisem, małe apaszki, T-shirty... Są uniwersalne, łatwiejsze w noszeniu niż skomplikowana suknia czy puchowy płaszcz i, przede wszystkim, tańsze.

Ta kolekcja raczej nie będzie tak popularna jak ociekające złotem Balmain x H&M, ale dla fanów mody jest spełnieniem marzeń. Dlaczego? Współczesne KENZO nie ma już nic wspólnego z emerytowanym projektantem Kenzo Takadą. Pod wodzami duetu Lim & Leon stało się bardzo nietypową marką luksusową. Chodzi o to, że paryski dom mody w ogóle nie celuje w bizneswoman i eleganckie milionerki, chce za to ubierać ich córki. Krzykliwe wzory i kolory, casualowy styl i oryginalne pomysły sprawiły, że nowe KENZO jest "cool". Tak cool, że aż dziwne, że H&M nie zainteresował się marką wcześniej.  

KENZO dla H&M kolekcja damska ZDJĘCIA

KENZO dla H&M kolekcja męska ZDJĘCIA

Więcej o: