Koszmarek z początku XXI wieku powrócił! Historia miłości do welurowych dresów Juicy Couture

Niektórzy śmieją się, że różowe, welurowe dresy były dla mody przełomu wieków tym, czym Coco Chanel dla swoich czasów. Słynny komplet Juicy Couture szykuje swój wielki powrót, a my przyglądamy się jego znaczeniu w popkulturze.

Powiedzieć w modzie, że coś jest tandetne, to duża odwaga. To, co dziś wydaje się dramatem i stylizacyjną porażką, za kilka lat może okazać się pożądanym "must have". Tak właśnie było z welurowym, wściekle różowym kompletem dresowym, który w 2001 roku wypuściła firma Juicy Couture .

Paris Hilton w dresie marki Juicy CoutureParis Hilton w dresie marki Juicy Couture / EAST NEWS / EAST NEWS

Dla marki założonej przez parę przyjaciółek był to prawdziwy przełom. Dotąd najlepiej sprzedawały im się banalne koszulki z nadrukami. Kobiety wysyłały tysiące ubrań do różnych gwiazd i to był strzał w dziesiątkę. Przełomem było zdjęcie Madonny w dresie z napisem "Madge", w jakim przyłapali ją paparazzi. Świat oszalał na ich punkcie, a ubrania z logo marki zaczęło nosić pół Hollywood z Mariah Carey, Gwyneth Paltrow, Sarą Jessicą Parker, Jennifer Lopez, Paris Hilton, Nicole Richie, Jennifer Aniston i Cameron Diaz na czele.

Do fanek welurowych dresów należy też MadonnaDo fanek welurowych dresów należy też Madonna MB PICTURES / Rex Features / $MB PICTURES / Rex Features/EAST NEWS MB PICTURES / Rex Features / $MB PICTURES / Rex Features/EAST NEWS

Efekt? Świat oszalał na punkcie Juicy Couture, a marka, w którą zainwestowano początkowo 200 dolarów, stała się liczącym modowym graczem. Ich kostiumy były wykorzystywane w filmach (kultowe "Wredne dziewczyny" czy niedawny "Bling Ring"), teledyskach, a słynny różowym komplet jest elementem wystawy w The Victoria and Albert Museum w Londynie.

 

Dla wszystkich fanów i prawdziwych fashionistów mamy świetną wiadomość. Welurkowy szał wraca! Marka właśnie z okazji 21-lecia istnienia i 15-lecia od premiery dresów ogłosiła, że #TRACKISBACK!

 

Jesteście gotowi na powrót weluru do łask? Nie można odmówić mu wygody, a jego historia udowadnia, że to także niezwykle stylowa część garderoby. Popkultura kocha Juice Couture za bezpretensjonalność oraz zabawę konwenansami. I nagle okazało się, że wyjście na spotkanie we wściekle różowym dresie może z każdego z nas uczynić prawdziwą gwiazdę!

embed

Gwiazdy kochają welurowe dresy - ZOBACZ ZDJĘCIA

Artykuł pochodzi z serwisu Fashion Post . Jeśli Cię zainteresował, zobacz także:

Kim Kardashian w kostiumie Juicy Couture. Sexy?

Polskie gwiazdy, które kochają rodzime marki

Więcej o: