Jak nosić kozaki za kolano i nie wyglądać wulgarnie? Dobre i złe przykłady

W tym sezonie kozaki za kolano są tak popularne, że kupno krótszych to prawdziwe wyzwanie... Jeśli trudno Wam się zaprzyjaźnić z butami do połowy uda, podpowiadamy, jak to zrobić.

Historia mojej miłości do kozaków za kolano jest długa i wyboista. Pierwszy raz w życiu założyłam je jeszcze w gimnazjum, na długo zanim opanowały wybiegi i ulice. Buty miały niziutki obcas, a ja byłam chudą nastolatką, nie groził mi więc efekt "#sexy #polishgirl". W dekadzie 2010s jest już trudniej - kozaki za kolano stały się obowiązkowe, najmodniejszy model ma wysoki obcas, a ja "nabrałam mięsa". Bo nie oszukujmy się - żeby wyglądać naprawdę dobrze w muszkieterkach i mikromini, trzeba mieć chłopięcą figurę modelki.

Na płaskim obcasie:

Krótko w rozmiarze XS:

Oceniamy stylizacje gwiazd w kozakach za kolano - ZDJĘCIA

Bardzo możliwe, że wy też borykacie się z tym dylematem: chcecie nosić długie kozaki, ale nie chcecie wyglądać wulgarnie albo wyjść na desperatkę. Na szczęście jest kilka zasad, które pomagają oswoić ten trudny model buta i dopasować go do każdego typu sylwetki. Wbrew pozorom sprzyjają nawet okrąglejszej figurze, bo pomagają zakryć tę miękką poduszeczkę nad kolanem.

Po pierwsze: wystrzegaj się nadmiaru i kiczu. Kozaki za kolano, szczególnie na obcasie, roztaczają pewną aurę luksusu. Zestawione z futrem, dodatkami z błyszczącymi okuciami czy wymyślnymi nakryciami głowy, będą kojarzyć się ze stylem żony nuworysza. Złym pomysłem będzie też łączenie długich kozaków z bardzo obcisłą sukienką czy elastyczną minispódnicą. To pewny przepis na wulgarny wygląd.

Za krótko:

Za dużo grzybów w barszczu:

Czy to znaczy, że należy unikać długości mini z muszkieterkami? Nie, trzeba tylko pamiętać o harmonii. Wybierz długość, która odsłania górę nogawki, ale nie pokazuje sporej porcji uda między butem a spódnicą. Żeby zrównoważyć seksowny akcent, trzymaj się sukienek o luźniejszym kroju albo zestaw krótką spódnicę z obszernym swetrem z golfem. Świetną przeciwwagą dla długości mini są rękawy - długie albo o długości 3/4. W wersji sportowej kozaki za kolano możesz zestawić z sukienką o kroju bluzy.

Na sportowo i z humorem:

W stylu retro:

Kozaki za kolano mogą świetnie wyglądać także w nieoczywistych zestawieniach. Sprzyja im również długość midi, kiedy dyskretnie chowają się pod spódnicą (wypróbuj ten patent z muszkieterami z supermodnego aksamitu!). Jeśli możesz pochwalić się bardzo szczupłymi nogami, zestawiaj ten fason butów z obcisłymi dżinsami albo nawet legginsami. Pamiętaj tylko o dobraniu dłuższej góry - np. efektownego swetra o kimonowym kroju.

Więcej dobrych i złych przykładów:

Oceniamy stylizacje gwiazd w kozakach za kolano - ZDJĘCIA

Więcej o: