Maja Sablewska w kampanii La Mania. Nagość przyćmiła ubrania?

Wybór nowej muzy domu mody już zaczyna budzić kontrowersje. Kampanię ostro skrytykował popularny bloger modowy.

Nowa kolekcja La Manii z pewnością jest przełomowa - Joanna Przetakiewicz zerwała z dystyngowanym wizerunkiem marki, podążając za bardziej nowoczesną i awangardową estetyką. Wybieg wręcz ociekał seksem, nawiązując estetycznie do końcówki lat 80. (falbany, kozaki "Pretty Woman"!). Twarzą zaskakującej przemiany La Manii została Maja Sablewska, bohaterka erotycznego wideo Xawerego Żuławskiego, które rozpoczęło pokaz.

 

Co więcej, telewizyjna stylistka wystąpiła również w roli modelki w zdjęciowej kampanii marki. Na zdjęciach Macieja Rytera i Mateusza Stankiewcza Sablewska powtarza zmysłowe pozy z filmu, pozuje także topless. To najbardziej odważna kampania La Manii, tak jak MIND BLOW z pewnością jest najbardziej seksowną kolekcją marki. Podczas gdy La Mania debiutuje w kategorii "sexy", dla nowej muzy jest to kolejna przygoda z łamaniem wizerunku "uśmiechniętej pani z telewizji". W 2015 r., z okazji swoich 35. urodzin, celebrytka wystąpiła w "Playboyu".

Okazuje się jednak, że nie wszystkim podoba się taka przeseksualizowana wersja Sablewskiej. Ceniony w świecie mody bloger Tobiasz Kujawa (Freestyle Voguing) nazwał ją wprost "modnym nowotworem" i "wijącym się na ekranie telewizyjnym czupiradłem, od którego bardziej seksowna jest nawet dziurawa sztacheta". Jego recenzja pokazu, w przeważającej części pozytywna, pełna jest takich złośliwości w kierunku gwiazdy kampanii.

Pokaz La Mania MIND BLOW - Maja Sablewska w stylizacji La ManiaPokaz La Mania MIND BLOW - Maja Sablewska w stylizacji La Mania fot. Piotr Podlewski, Michał Baranowski/AKPA

Maja Sablewska ma wielbicieli, ale i zaciekłych przeciwników, podobnie jak Ewa Chodakowska, dawna muza La Manii. Wybór kontrowersyjnej gwiazdy w przełomowym dla wizerunku marki momencie wydaje się słusznym posunięciem ze strony Joanny Przetakiewicz. O nowej kolekcji La Manii "się mówi". Większą siłę rażenia miałaby tylko Renulka...

Maja Sablewska w kampanii La Mania - ZOBACZ ZDJĘCIA

Jak Wam się podoba kampania La Manii z Mają Sablewską?
Więcej o: