Trendy jesień-zima 2016: zapomnij o łączce, teraz nosimy zupełnie inne kwiatowe wzory

Zapomnijcie o romantycznych, pastelowych wzorach w ?łączkę? i eterycznych roślinnych motywach. Kwiaty w tym sezonie zyskują nową postać - zadziorną, mocno kolorową i graficzną śmiało przedostając się do streetwearu, a nawet sportowych stylizacji.

Popularność takiej właśnie postaci florystycznego motywu tylko potwierdza, jak potężną i wpływową postacią jest Demna Gvasalia. To właśnie Gruzin zaproponował – zarówno w kolekcji dla autorskiej marki Vetements, jak i prowadzonej przez siebie Balenciagi – kwiaty, którym daleko do oczywistej i romantycznej wersji. W tej najmodniejszej, są one bardzo kolorowe, mocno graficzne, a nawet stosowane w tzw. „colour-blockingu”.

Zobacz także: Grunge - wszystko o stylu buntowników

Dziwne wzory kwiatowe na wybiegu Dior i Comme des GarconsDziwne wzory kwiatowe na wybiegu Dior i Comme des Garcons East News

Nietypowe wzory kwiatowe na wybiegach FW16: Dior, Comme des Garcons, Dior

Kwiaty w wersji „cool”, bo tak z pewnością można nazwać ten trend, obecne są przede wszystkim w nawiązujących do kolekcji Balenciagi i Vetements asymetrycznych sukienkach, którym nierzadko towarzyszy zabudowany dekolt w formie półgolfu i wszyte pod różnym kątem falbany. Kolorowe, florystyczne motywy występują także na bluzkach i koszulach, które łączymy przede wszystkim z błękitnymi dżinsami lub najmodniejszymi spodniami „narciarkami”. Zobaczcie poniżej, jakie zakupowe propozycje dla was przygotowałyśmy i zainspirujcie się najlepszymi stylizacjami oraz najpiękniejszymi edytorialami z nowymi kwiatami w roli głównej!

PROPOZYCJE ZE SKLEPÓW - ZDJĘCIA

Zobacz także:

Fascynująca historia dżinsu. Od górnika do buntownika

Powyższy artykuł pochodzi z serwisu Fashionpost.pl.

Fashion PostFashion Post Fashion Post

 

Więcej o: