Choker, ulubiony gadżet modnych dziewczyn, "nareszcie" w wersji dla mężczyzn. Jednak mężczyźni nie wiedzą, co to jest...

Choker to biżuteryjny hit 2016 roku, który trzyma się mocno już... trzeci sezon. Gwiazdy i klientki sieciówek już go nosiły, teraz przyszedł czas na facetów. Jednak większość z nich nawet nie wie, czym jest choker. Pokazał to odcinek specjalny "Milionerów", w którym Filip i Zygmunt Chajzer nie potrafili odpowiedzieć na pytanie o ten rodzaj biżuterii.

Czym jest choker?

Choker dla mężczyzn? Zanim dowiesz się więcej na ten temat, sprawdź, czy wiesz, o czy mowa. Odpowiedź na pytanie "czym jest choker" zna każda klientka sieciówek, ale jak się okazuje - dla panów wciąż jest to tajemnica. Na pytaniu o kawałek tasiemki w specjalnym wydaniu "Milionerów" polegli Zygmunt i Filip Chajzer (emisja 17 kwietnia 2017). Chokerów dotyczyło pytanie za 75 tysięcy złotych, panowie (ani ich znajomy, do którego zdecydowali się zadzwonić z prośbą o pomoc) nie potrafili na nie poprawnie odpowiedzieć.

Choker:

A: nie ma oparcia

B: oplata szyję

C: ma dodatkowe śmigło

D: smakuje jak kurczak

Poprawna odpowiedź to, oczywiście, B - oplata szyję. Ojciec i syn zakończyli grę z gwarantowanymi 40 tysiącami złotych. Teraz będą już wiedzieć, że choker to po prostu krótki naszyjnik - aksamitna tasiemka albo plecionka ściśle przylegająca do szyi.

Choker odpowiedni także dla mężczyzn?

 "ASOS zaczął sprzedawać męskie chokery. Od razu widać, że 2017 r. będzie gówniany" - tak brzmi najzabawniejszy tweet o modzie z początku roku. Jego autor trochę oberwał od internautów ("kiedy twoja męskość jest tak krucha, że nie przetrwa kawałka materiału na szyi..."), ale w sumie jego żart polubiło 14 tys. osób, a podało dalej - 6.

Choker dla mężczyzn w ASOS - ZDJĘCIA

Szum wokół nowości w brytyjskim sklepie koncentruje się wokół dwóch wątków. Pierwszy to dyskusja, czy obroże, nazywane z angielska "choker", jeszcze w ogóle są modne. W sieciówkach szał na ten typ biżuterii rozhulał się jesienią 2016 r., przetrwał aż do przecen, a nawet pojawił się w wiosennych kolekcjach. Jednak w Stanach trend zamiera, zepchnięty do skansenu tzw. "mody festiwalowej".

Zobacz także: 6 trendów, których mamy już serdecznie dosyć. Czym je zastąpić na wiosnę?

Ciekawszy jest spór, czy panom w ogóle wypada nosić choker. Dla przeciętnego faceta noszenie identycznej obróżki z aksamitu co jego dziewczyna wydaje się nie do pomyślenia. Z kolei ci bardziej otwarci na trendy i nowinki mogą zbyć chokery parsknięciem - w końcu to trend schodzący, obecnie w fazie późnego mainstreamu. Kto więc będzie nosił aksamitne obróżki z ASOS? "Szpak albo Madox" - podsumowuje żywo zainteresowany modą kolega, poproszony o ocenę męskich obróżek.

Młode gwiazdy w obróżkach: Ariana Grande, Selena Gomez, Kendall JennerMłode gwiazdy w obróżkach: Ariana Grande, Selena Gomez, Kendall Jenner East News

Choker to ulubiony dodatek gwiazd: Ariana Grande, Selena Gomez, Kendall Jenner.

Co zaskakujące, dla klientów, którzy mają wątpliwości natury genderowej, ASOS przygotował afirmujące obrazki. Każdy choker zestawiony jest na zdjęciu z typowymi symbolami męskości alfa - skórzaną ramoneską, tatuażami, trzydniowym (lub trzytygodniowym) zarostem. Podobnie zinterpretowano ten trend w sesji zdjęciowej gwiazdora pop Harry'ego Stylesa, który próbuje uciec od wizerunku chłopca z boysbandu dzięki prawdziwie punkowej obroży z okuciami.

Harry Styles w sesji dla 'Another Man,' jesień 2016Harry Styles w sesji dla 'Another Man,' jesień 2016 Willy Vanderperre/'Another Man'

Spróbujecie? Przeszkodą nie jest cena - najtańszy, przeceniony choker kosztuje tylko 8 zł, za aksamitny dwupak zapłacimy 30 zł.

Jak mężczyźni wyglądają w aksamitnych chokerach? Zobacz ZDJĘCIA

Klasyka w intrygującym i zalotnym wydaniu. Zobacz, jak odtworzyć stylizację Pauliny Sykut [DRESS FOR LESS]

Co myślicie o obróżkach dla mężczyzn?
Więcej o: