Minimalizm kontra maksymalizm - wiosenna kolekcja & Other Stories jest pełna kontrastów

Dwa różne atelier i dwa różne zespoły projektantów & Other Stories pracowały nad kolekcją na wiosnę 2017. Jedna linia powstała w Paryżu, druga - w Sztokholmie.

Co zrobić, żeby trafić w bardzo różne gusta i przyciągnąć jak najszerszą grupę klientów? Sieciówki nieźle sobie z tym radzą, wypuszczając częste i krótkie serie, niekoniecznie związane z głównym motywem kolekcji. & Other Stories, debiutująca na polskim rynku marka grupy H&M, rozwiązała problem inaczej. Kolekcja na wiosnę to tak naprawdę dwie kolekcje - jedna powstała w ojczyźnie marki, w sztokholmskim atelier, druga - w Paryżu.

Nowa kolekcja & Other Stories wiosna-lato 2017 - lookbook Stockholm AtelierNowa kolekcja & Other Stories wiosna-lato 2017 - lookbook Stockholm Atelier mat. prasowe & Other Stories

Propozycje ze Sztokholmu wpisują się w znacznie bardziej klasyczną ideę skandynawskiego stylu. Barwy są spokojne, dominuje biel i krem, a nacisk położony jest na tradycyjne krawiectwo. Kolekcję wyróżniają zaokrąglone ramiona i rewelacyjne dodatki, w tym biżuteria wyglądająca jak muzealne instalacje (konkretnie tzw. "mobille" Alexandra Caldera). Ta linia na pewno spodoba się klientkom COS, trzeciej obecnej w Polsce marki grupy H&M.

Linia paryska jest znacznie bardziej zaskakująca i kolorowa. Już spodobała się Magdalenie Boczarskiej, która włożyła sukienkę z sieciówki na jeden z pokazów promocyjnych "Sztuki kochania". Suknia aktorki, jeden z flagowych modeli kolekcji, kosztuje 530 zł.

Magdalena BoczarskaMagdalena Boczarska KAPIF.pl

Podstawą paryskiej kolekcji jest czerń i jasny róż, wzbogacone prawdziwą feerią barw i nadruków (głównie kwiatowych). Linię uzupełnia obowiązkowa biżuteria w stylu vintage, kwieciste torebki i buty z aplikacjami.

Nowa kolekcja & Other Stories wiosna-lato 2017 - lookbook Paris AtelierNowa kolekcja & Other Stories wiosna-lato 2017 - lookbook Paris Atelier mat. prasowe & Other Stories

W tej kobiecej i ekstrawaganckiej kolekcji dominuje nuta mieszczańskiej dekadencji. Bogactwo detali, nasycone kolory i kwiatowe desenie na nowo definiują pojęcie francuskiego szyku - komentuje jednak z projektantek & Other Stories, Philomène Tellaroli.

Która kolekcja podoba Wam się bardziej - paryska czy sztokholmska?

Kolekcja & Other Stories wiosna-lato 2017 - ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Więcej o: