Spektakularny pokaz Tommy Hilfiger x Gigi Hadid. Zamiast New York Fashion Week projektant wybrał... plażę

Po pokazie pierwszej kolekcji Gigi Hadid dla Tommy'ego Hilfigera mogliśmy się spodziewać, że kolejny będzie wielkim widowiskiem, ale tym razem duet przeszedł sam siebie. Legendarna, amerykańska marka przeniosła się wyjątkowo z Nowego Jorku do Kalifornii, gdzie na Venice Beach zamiast pokazu mody odbył się festiwal modowy z prawdziwego zdarzenia, który mógłby konkurować ze słynną Coachellą.

W Polsce za oknami zima trwa w najlepsze, ale za oceanem festiwalowy sezon już powoli się zaczyna. Szczególnie jeśli mówimy o Kalifornii, gdzie lato trwa prawie cały rok. Nic więc dziwnego, że Tommy Hilfiger postanowił zorganizować swój pierwszy pokaz poza Nowym Jorkiem właśnie w tym słonecznym stanie. Jednak tym razem wydarzenie zostało zorganizowane na o wiele większą skalę. Z tej okazji Mattel zaprojektował lalkę Barbie łudzącą podobną do Gigi Hadid ubraną w bluzę Hilfigera. Co więcej, Tommy wynajął specjalny samolot dla modelek oraz internetowych gwiazd, wśród których pojawiły się między innymi Bella Hadid, Joan Smalls czy Devon Windsor idące z pokazie.

Zobacz także: Dziwaczna stylizacja Lady Gagi z pokazu Hilfigera. Hot or not?

Wszyscy obecni mieli na sobie bomberki, bluzki i czapki – obowiązkowo z logo Hilfigera. Naszym zdaniem pokaz Victoria’s Secret był tutaj bardzo dużą inspiracją, a Tommy również zauważył, że już nie sam wybieg ma znaczenie, ale również całe jego otoczenie.

Pokaz Tommy Hilfiger wiosna-lato 2017Pokaz Tommy Hilfiger wiosna-lato 2017 mat. prasowe Tommy Hilfiger

Kiedy wszyscy zaproszeni pojawili się na miejscu, ich oczom ukazał się nie zwyczajny wybieg, ale wejście do Tommyland – jedynego w swoim rodzaju festiwalu ze sceną, jedzeniem i rozrywkami, jakie zwykle towarzyszą muzycznym wydarzeniom. Takie otoczenie idealnie wpasowało się w klimat kolekcji zaprojektowanej wspólnie z Gigi, która sama jest rodowitą kalifornijką i większość życia spędziła na plaży. Tommy znowu postawił na pokaz w trybie see now – buy now, więc wszystko, co pojawiło się na wybiegu od razu mogliśmy kupić. A co tym razem zaprezentował due Hadid-Hilfiger? Kolejna odsłona ich współpracy nie jest już tak zdominowana przez motywy marynarskie, ale pewnością nie brakuje jej rockowego pazura.

Pokaz Tommy Hilfiger wiosna-lato 2017Pokaz Tommy Hilfiger wiosna-lato 2017 mat. prasowe Tommy Hilfiger

Pokaz otworzyła Gigi w skórzanych spodniach i kolorowym crop topie, a za nią pojawiła się Bella w krótkiej spódniczce, uciętym polo i czarnych botkach. Pozostałe sylwetki były propozycjami idealnymi dla typowej „amerykańskiej dziewczyny”.  Kolekcję zdominowały patchworkowe dżinsy z naszywkami w kształcie emoji, spódnice z lakierowanej skóry i wszechobecny sportowy styl. Oprócz tego na wybiegu mogliśmy zobaczyć kostiumy kąpielowe, ale nie zabrakło również sukienek maxi z delikatnych materiałów w stylu boho, które idealnie wpasowały się w festiwalowy klimat. Wszyskie stroje ozdobione były tradycyjnymi amerykańskimi motywami.

Siostry Hadid - pokaz Tommy Hilfiger wiosna-lato 2017Siostry Hadid - pokaz Tommy Hilfiger wiosna-lato 2017 mat. prasowe Tommy Hilfiger

Oprócz sióstr Hadid i wspomnianych wcześniej modelek na wybiegu pojawiły się również, prosto z Polski, Monika Jagaciak i Michalina Gutknecht (Uncover Models). Natomiast w pierwszym rzędzie mogliśmy zobaczyć Yolandę i Anwara Hadid, wiernie wspierających swoją rodzinę, a także Lady Gagę, która swoją stylizacją skradła całą uwagę.

Patrząc na zdjęcia tej kolekcji, wiosna-lato 2017 według amerykańskiego giganta mody to mieszanka współczesnych trendów oraz inspiracji rodem z lat 90., która sprawiają, że my już nie możemy się doczekać nadchodzącej wiosny!

Pokaz Tommy Hilfiger x Gigi Hadid na wiosnę 2017 - ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz także:

Klimat słonecznej Kalifornii w drugiej kolekcji Gigi Hadid dla Tommy’ego Hilfigera

Robert Kupisz: nie lubię oglądać mody poza swoją pracą

Artykuł pochodzi z serwisu Fashionpost.pl.

Fashion PostFashion Post Fashion Post

 

Więcej o: