Śmialiście się z żółtego żakietu Beaty Szydło? Błąd, jest bardzo modny

Nietwarzowy i nieelegancki? Już nie. Kolor żółty wraca do łask i pojawia się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach - od studia "Dzień Dobry TVN" po garderobę polskiej premier.

Żółty żakiet Beaty Szydło zelektryzował media w miniony weekend w znacznie większym stopniu niż polityczny kontekst wizyty premier w Rzymie. Reakcje były skrajne - od przypominania, że w renesansowych Włoszech barwa ta była kojarzona z kurtyzanami, po masową produkcję całkiem zabawnych memów.

Mem z Beatą Szydło w roli PikachuMem z Beatą Szydło w roli Pikachu paczaizm.pl

Żółte ubrania i dodatki, w których nie będziesz wyglądać jak Pikachu - zobacz propozycje ze sklepów

Tymczasem musimy zmierzyć się z niewygodnym faktem - ten trudny kolor jest po prostu modny. Na wybiegach królował już zeszłej wiosny, kiedy do kolekcji włączyli go Stella McCartney, Junya Watanabe czy Roksanda Ilincic, teraz powoli zdobywa ulice. Poza Beatą Szydło temat wściekłej żółci podjęła też najbardziej kontrowersyjna polska fashionistka Margaret, a na Zachodzie z wdziękiem noszą go Lupita Nyong'o, Kendall Jenner i Victoria Beckham.

Obecnie ubrania w najmocniejszych odcieniach żółci z łatwością znajdziecie w butikach i sieciówkach (Zara.com przeznaczyła dla tej barwy osobną kategorię!). Zanim jednak zdecydujecie się na taką ekstrawagancję, przemyślcie, czy żółty pasuje do waszej karnacji, a okazja jest stosowna. W stroju biznesowym tak mocne barwy wciąż pozostają tabu, a reakcja na strój premier jest tego jaskrawym przykładem.

Propozycje żółtych ubrań i dodatków z polskich sklepów - ZDJĘCIA

Zobacz także:

Zwycięzca Top Model: "Polscy blogerzy boją się eksperymentować. Chciałbym przełamywać stereotypy, z chęcią nosiłbym obcasy czy koturny"

5 najważniejszych porad Ewy Chodakowskiej

"Piękna i Bestia" już w kinach! Zobacz, jak wykonać makijaż Emmy Watson

Żółty - hit czy kit?
Więcej o: