Premiera nowej marki grupy H&M już wkrótce. Wszystko, co wiemy o Arket

Szwedzki gigant modowy powiększa swoją ofertę marek. Jeszcze w tym roku ruszy z kolejną sieciówką - Arket.

Firma Hennes & Mauritz ma w swojej ofercie wiele ciekawych i odnoszących ogromne sukcesy marek. Poza najpopularniejszą, czyli H&M, należą do niej także COS, Cheap Monday czy & Other Stories. W tym roku, po dwóch latach przygotowań, koncern wprowadzi na rynek kolejną - Arket.

Co kupimy w Arket?

W ofercie nowej sieciówki znajdziemy wszystko to, co w innych sklepach tego typu. Na niedziałającej jeszcze stronie możemy zobaczyć kategorie, którym podporządkowany zostanie asortyment. W Arket kupimy rzeczy męskie, damskie i dziecięce, między innymi odzież, obuwie, dodatki i akcesoria domowe. Co ciekawe, niektóre sklepy będą połączone z... kawiarnią.

W rozmowie z portalem Business od Fashion dyrektor kreatywna Arket - Ulrika Bernhardtz opowiedziała o swoim wyobrażeniu marki.

DNA marki to ponadczasowość, świeżość, jakość i ciepło. Ponadczasowość to styl będący ponad trendami. Świeżość jest tego przeciwieństwem; to bycie zawsze na czasie i nowoczesność. Jakość to nie tylko to, jak zrobione są ubrania. To także to, jak są wyprodukowane. Ciepło jest autentyczne i osobiste.

Nie wiemy jeszcze, jak wyglądać będą projekty Arket, ale po opisie Bernhardtz możemy spodziewać się typowego skandynawskiego minimalizmu, ale w formie nieco bardziej przystępnej niż na przykład COS.

W sklepach Arket sprzedawane będą produkty własne oraz innych, wybranych producentów. Ceny będą plasować się nieco wyżej niż w przypadku flagowej sieciówki H&M, bliżej im będzie do tych z & Other Stories. Przykładowo, za męskie koszule zapłacimy od 39 do 115 euro.

Otwarcie pierwszego sklepu planowane jest na koniec tego lata lub wczesną jesień. Na początku ruszy salon w Londynie i strona internetowa, a następne butiki Arket otworzą się w Kopenhadze, Brukseli i Monachium. Ubrania będą wysyłane do osiemnastu państw.

Zobacz także: Ekologiczna kolekcja H&M Conscious wiosna-lato 2017

Klasyka w uwodzicielskim wydaniu. Zobacz, jak odtworzyć luksusową stylizację Anji Rubik za 500 złotych [DRESS FOR LESS]

Więcej o: