H&M Conscious: suknie wieczorowe z plastikowych odpadów i przepiękne bluzki. Już wiemy, ile to kosztuje

Światowa premiera nowej kolekcji H&M Conscious już 20 kwietnia. Za wyrafinowany design i tkaniny przyjazne środowisku trzeba będzie jednak sporo zapłacić.

Szwedzki H&M od lat stara się docierać także do bardziej wymagającego klienta z grubszym portfelem. Obok współpracy z światowej klasy projektantami i awangardowych linii Studio, H&M produkuje jeszcze limitowane linie na wiosnę Conscious. Produkowane z materiałów, o których technologom odzieży dotąd się nie śniło, co roku zaskakują opinię publiczną. Tym razem, za sprawą tzw. "sukni z plastikowych butelek", w której zachwycała muza Conscious Natalia Vodianova.

H&M Conscious Exclusive: suknia z plastikowych butelek

Jednak suknia wieczorowa to dopiero początek. Ekopoliester, produkowany ze zużytych ubrań i butelek PET, przewija się w całej kolekcji. Można z niego wyprodukować nawet... cekiny. Inne surowce z kolekcji Conscious to np. organiczny jedwab i Tencel. Conscious jest częścią szerszej strategii grupy H&M, która chwali się, że w 2016 r. zrecyklingowała 180 milionów (!) plastikowych butelek, a do 2030 r. zamierza w całości przerzucić się na produkcję ubrań z "odzysku" i źródeł odnawialnych.

H&M Conscious wiosna 2017H&M Conscious wiosna 2017 mat. prasowe H&M

Jednak nawet najbardziej wyrafinowani klienci rzadko chcą płacić więcej za samo ratowanie planety. Dlatego szwedzka marka bardzo dba o design swoich ekologicznych kolekcji. Propozycje są wybitnie "niesieciówkowe", bo można się tu ubrać i na garden party, i na najbardziej wystawne wesele (ew. przyszłoroczną studniówkę). Cechą charakterystyczną każdej odsłony Conscious są malarskie nadruki, bujne falbany, bogate zdobienia i wyjściowe fasony (suknie maxi, spodnie z lejącej tkaniny, wystawne bluzki z jedwabiu). Eleganckie są również propozycje męskie i dziecięce.

H&M Conscious wiosna 2017H&M Conscious wiosna 2017 mat. prasowe H&M

Przykłady? Za piękną wyszywaną kurtkę w japońskim stylu zapłacimy aż 1299 zł, za zwiewną suknię wieczorową albo cekinową mini - 799 zł. Bluzki zaczynają się od 149,90, podobnie jak materiałowe torebki. Czy warto inwestować w taki luksusowy H&M? Posiadanie wyrafinowanego fasonu z bardzo limitowanej ekologicznej kolekcji przynosi pewnie satysfakcję, na pewno większą niż codzienne segregowanie śmieci.  Jednak ostateczną odpowiedź zostawiamy czytelnikom.

Jak Wam się podoba kolekcja H&M Conscious? - ZDJĘCIA I CENY

Co sądzicie o kolekcji H&M Conscious 2017?
Więcej o: