Poznalibyście, że to Orsay? W nowej kolekcji propozycje na wakacje, na wesele, na festiwal...

Orsay dyskretnie, ale konsekwentnie zmienia wizerunek. Efektem jest ogromna kolekcja na sezon wiosenno-letni, znacznie bardziej zróżnicowana niż poprzednie.

Dawno, dawno temu, gdzieś na początku stulecia, niemiecki Orsay kojarzył się z tanią modą dla nastolatek. Później nastąpił zwrot ku biurowym klimatom, a sklepy sieciówki zalały materiałowe spodnie, krótkie żakiety i bluzki z elastyku. Nie był to styl stricte korporacyjny, bardziej "casual Friday", ale i tak sprawił, że średni wiek klientki znacząco urósł. Ale wąska demografia to pułapka dla każdej marki, trudna do pokonania bariera rozwoju. Teraz Orsay próbuje się z niej wydostać.

Orsay - nowa kolekcja wiosna-lato 2017Orsay - nowa kolekcja wiosna-lato 2017 mat. prasowe Orsay

Na pierwszy rzut oka widać, że dla marki bardzo ważne stało się pozyskanie nastoletnich klientek. Bez nich trudno funkcjonować na współczesnym rynku odzieżowym. W ostatnich latach powstały w Polsce sklepy, w których już licealistka może poczuć się staro (np. Sinsay), a dorosłe kobiety chętnie wzorują się na młodszych siostrach. To efekt coraz luźniejszego dress code'u w pracy, masowego przedłużania młodości, popularności sportowego stylu życia, który sprzyja młodzieżowej wygodzie.

Orsay - nowa kolekcja wiosna-lato 2017Orsay - nowa kolekcja wiosna-lato 2017 mat. prasowe Orsay

Nikogo nie dziwią dwudziesto- czy nawet trzydziestolatki kupujące słodkie modele z kolekcji Local Heroes czy Femi Stories. Celując w młodszą widownię, producenci ubrań wcale nie płoszą kobiet, które już na siebie zarabiają i są świadomymi konsumentkami.

Wydaje się więc, że ścieżka rozwoju Orsay może przynieść tylko czysty zysk. Zwłaszcza, że de facto wydeptały ją już wielkie sieciówki z Hiszpanii. Mango i Zara szczycą się tym, że można u nich kupić zarówno elegancki garnitur z tenisu, jak i T-shirt z różowej siatki. Podobnie chyba myślą Niemcy z Orsay, bo w nowej kolekcji znajdziemy dosłownie wszystko - trochę sprawdzonej mody biurowej, sukienki w stylu garden party, garderobę na plażowe wakacje, sportowe athleisure, boho z muzycznych festiwali...

Jeśli nie wierzycie, sprawdźcie sami - kolekcja wiosna-lato Orsay na ZDJĘCIACH

Nowości z wiosenno-letniej kolekcji OrsayNowości z wiosenno-letniej kolekcji Orsay kolaż Follow.gazeta.p

Więcej o: