Tylko 24 marki pokażą się na Arab Fashion Week w Dubaju. W tym Polka, która ubierała Steczkowską

Polscy projektanci pokazywali już swoje kolekcje w Paryżu, Londynie, Moskwie... Teraz przyszedł czas na Dubaj. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich polską modę będzie reprezentować Sylwia Romaniuk.

Już 19 maja polska projektantka Sylwia Romaniuk zadebiutuje na Arab Fashion Week w Dubaju. Pokaz odbędzie się w siedzibie dubajskiego tygodnia mody, Meyden Hotel & Grandstands (to najdłuższy budynek na świecie!). W programie imprezy znalazło się miejsce dla 24 starannie wyselekcjonowanych marek.

Pokaz w Dubaju to spełnienie moich marzeń i kluczowy moment w rozwoju marki - mówi projektantka, która specjalizuje się w tworzeniu luksusowych kreacji na specjalne okazje. Romaniuk projektowała dla Justyny Steczkowskiej, ubierała Dodę i Patrycję Kazadi, a przede wszystkim - zbudowała grono wiernych klientek, dla których tworzy na indywidualne zamówienie.

Sylwia Romaniuk w swoim atelier przy Alejach Ujazdowskich 41Sylwia Romaniuk w swoim atelier przy Alejach Ujazdowskich 41 mat. prasowe Sylwia Romaniuk

Na razie nie wiemy, co Sylwia Romaniuk planuje pokazać w Dubaju - mediom udostępniono zaledwie dwie kreacje z kolekcji przygotowanej na Arab Fashion Week. Na pewno będzie utrzymana w gamie barw charakterystycznych dla marki SR: bieli, czerni, beżu i pudrowego różu, wykończonych połyskującym złotem. Wiemy też, że tkaniny będą, jak przystało na Dubaj, luksusowe (jedwab, szlachetne koronki). Suknie Romaniuk wykańczane są ręcznie - zdobione haftami i aplikacjami ze szlachetnych kamieni.

Luksus z rozmachem doskonale wpisuje się w charakter Tygodnia Mody w Dubaju. Stworzono tam pojęcie ready couture - mody, która łączy pracochłonne techniki haute couture z użytkowością i indywidualnym podejściem do klientki. Jak to wygląda w praktyce, przekonamy się na Arab Fashion Week.

Będziemy na miejscu, więc spodziewajcie się obszernej relacji!

Więcej o: