LIDL wypuszcza całkiem udaną lnianą kolekcję. Te ceny naprawdę was zaskoczą [ZDJĘCIA]

Na lato LIDL proponuje kolekcję z lnu w naprawdę atrakcyjnych cenach. Wszystkie modele z damskiej linii kosztują poniżej 40 zł, męski garnitur wyceniono na... 125 zł.

Jeśli len kojarzy wam się tylko z dawną polonistką rozkochaną w twórczości Słowackiego, czas zmienić swoje wyobrażenia. To jednaj z najdłużej stosowanych przez człowieka tkanin, popularna np. w starożytnym Egipcie i rejonie Bliskiego Wschodu. Materiał przetrwał próbę czasu ze względu na wysoką wytrzymałość, higroskopijność (wchłanianie wilgoci) i przewiewność. Współcześnie nie jest tak popularny, ale regularnie powraca w sezonie letnim.

LIDL - moda lniana, w sprzedaży od 29.05.2017LIDL - moda lniana, w sprzedaży od 29.05.2017 mat. prasowe LIDL

Dlaczego nosimy len rzadziej niż nasi dalecy przodkowie? Łatwo się gniecie i jest trudny w prasowaniu, przy czym pozostaje droższy od bawełny i rzadko pojawia się w tanich sieciówkach. Z tym drugim problemem poradził sobie LIDL, oczywiście kosztem przeniesienia produkcji do Azji (konkretnie Bangladeszu). Już w poniedziałek 29.05 w dyskontach pojawi się kompleksowa kolekcja damskich i męskich lnianych ubrań. Obok  lnianych koszulek i garnituru dostępne będę ubrania z mieszanek z wiskozą i bawełną, znacznie łatwiejsze w prasowaniu.

Fasony są dość uniwersalne - są to głównie proste letnie sukienki, koszulki i kombinezony, ale zaskakują ceny. Najdroższe modele z linii damskiej kosztują 39,99 zł, męskie trzymają się podobnego przedziału z wyjątkiem marynarki za 79,90 zł. Występuje w trzech kolorach, a do kompletu można dobrać spodnie za 44,99 zł. Cena pełnego garnituru nie przekracza więc 125 zł.

LIDL - moda lniana, w sprzedaży od 29.05.2017LIDL - moda lniana, w sprzedaży od 29.05.2017 screen z gazetki LIDL

Kolekcja LIDLa celuje w różne grupy wiekowe - lniane spodnie i koszule są bardzo uniwersalne, dla młodszych klientek przygotowano zaś krótkie kombinezony na ramiączkach (39,99 zł). Linia porusza się głównie w bezpiecznej, naturalnej kolorystyce (krem, błękit, zgaszona zieleń), a urozmaicają ją roślinne wzory - wiosenne kwiaty w kolekcji damskiej i egzotyczne liście w męskiej.

Zobacz, co trafi do sklepów LIDLa 29.05 - ZDJĘCIA

Podoba Wam się lniana kolekcja LIDL?
Więcej o: