Halle Berry wystąpiła w sukience Gosi Baczyńskiej. A to dopiero początek sukcesów Polki...

Długo czekaliśmy, aż Zachód doceni wybitną polską projektantkę. Wygląda na to, że przełom nastąpił - ostatnio sukienki Baczyńskiej pojawiają się na czerwonym dywanie i na łamach zagranicznych magazynów.

Gosia Baczyńska przeszła do historii polskiej mody jako pierwsza rodzima projektantka w oficjalnym kalendarzu Paris Fashion Week. Niestety, podbój Francji okazał się przedsięwzięciem skomplikowanym i kosztownym, więc zagraniczna kariera Polki nieco zwolniła. Aż do teraz. Baczyńską doceniła Halle Berry, która pojawiła się na Chrysalis Butterfly Ball w cekinowej kreacji z tiulowym wykończeniem. Suknia jest dostępna na zamówienie, a projektantka liczy sobie za nią 8 tys. zł.

Halle Berry w sukience Gosi Baczyńskiej, 16th Annual Chrysalis Butterfly BallHalle Berry w sukience Gosi Baczyńskiej, 16th Annual Chrysalis Butterfly Ball Richard Shotwell / Richard Shotwell/Invision/AP

Niespodziewanie dodatkowy rozgłos kreacji zapewnił zaokrąglony brzuszek i nietypowe gesty 50-letniej aktorki, które wywołały falę spekulacji o domniemanej ciąży (sama Berry twierdzi, że to efekt... fast foodu).

W tym miesiącu sukienki Gosi Baczyńskiej oglądaliśmy także na innych gwiazdach światowego formatu. W sesji dla meksykańskiego "Glamour" projekt Polki miała na sobie najpotężniejsza (i najbogatsza) blogerka na świecie - Chiara Ferragni, a w "BELLOmag" podobną suknię nosiła znana z "Plotkary" Leighton Meester. Kreacja od Baczyńskiej pojawiła się także na ściance MTV Movie Awards - pozowała w niej 25-letnia aktorka Chloe Bridges.

W Polsce muzą projektantki pozostaje niezmiennie pozostaje Magdalena Boczarska. Czy niedługo będzie musiała konkurować o najlepsze kreacje z gwiazdami Hollywood?

Zagraniczne gwiazdy w sukniach Gosi Baczyńskiej - zobacz więcej ZDJĘĆ

Przeczytaj także o innych polskich markach, która świetnie radzą sobie za granicą:

Ubiera światowe gwiazdy, nie promuje się w Polsce. Magda Butrym

Streetowe UEG. Takiej odzieży patriotycznej jeszcze nie widzieliście

W latach 60. to Polka ubierała Londyn. Dziś "styl Biba" powraca

Więcej o: