Bielizna Victoria's Secret wreszcie w Polsce. Znamy miejsce i datę otwarcia sklepu

Victoria's Secret planuje kolejną fazę ekspansji na polski rynek. W Warszawie ma powstać pierwszy butik z pełnym asortymentem marki. Właśnie podano date otwarcia pierwszego sklepu. To już całkiem niedługo

Rok temu pisaliśmy o domniemanych problemach marki Victoria's Secret, marki która coraz gorzej radzi sobie z trafianiem do klientek z pokolenia milenialsów. Nie ograniczono wprawdzie budżetu organizowanych z wielką pompą dorocznych pokazów, ale zaprzestano druku kultowego katalogu i wycofano ze sprzedaży niektóre linie. Ofiarą cięć padły przede wszystkim kostiumy kąpielowe, obecnie dostępne tylko w ramach młodzieżowej linii PINK.

Victoria's Secret w Polsce

Plotki o kurczeniu się  imperium Victoria's Secret mogą okazać się mocno przesadzone. Okazuje się bowiem, że w planach jest otwarcie się na nowe rynki, w tym europejskie. W warszawskiej Arkadii ma powstać nowy sklep marki bieliźnianej, zupełnie inny niż poprzednie. Dlaczego? Bo powstałe w 2012 r. sklepy Victoria's Secret nie miały z bielizną prawie nic wspólnego.

W polskich sklepach VS można było kupić perfumy, balsamy, błyszczyki, kosmetyczki, etui na paszport, walizki, bransoletki, breloczki za 150 zł itd. A gdzie koronkowa bielizna, z którą Victoria's Secret nieodłącznie się kojarzy? Była jak dotąd reprezentowana przez kilka modeli majtek.

Sklep w Arkadii ma mieć szeroki asortyment, w tym linie bielizny: Body by Victoria, Very Sexy, Dream Angels, Bombshell, bieliznę  bawełnianą, jak również kolekcję sportową Victoria’s Sport. W Polsce dostępna będzie także młodsza linia PINK, według dystrybutora "skierowanych do kobiet w wieku akademickim". Nie zabraknie również kosmetyków i perfum, poważnego źródła dochodu dla kultowej marki. Dodatkowo, w salonie marki będzie można skorzystać z porad brafitterek i dobrać idealny stanik. Otwarcie przewidziano na 30 sierpnia.

Bielizna Victoria's Secret uzupełni portfolio Alshaya Poland. Franczyzobiorca świetnie radzi sobie w branży kosmetycznej (MAC, The Body Shop), ale w segmencie odzieżowym częściej zamyka niż otwiera sklepy. Alshaya wycofała z Polski w ostatnich miesiącach marki Topshop i Dorothy Perkins, wcześniej - dziecięcy Mothercare oraz American Eagle Outfitters.

Jesteście ciekawi, jak na żywo wygląda legendarna bielizna Victoria's Secret?

Na razie zobaczcie letnią kolekcję marki - ZDJĘCIA

Zobacz także:

Burzliwa historia Victoria's Secret w obrazkach. Tak wyglądały katalogi w latach 70., 80., 90. Co za ewolucja!

Spektakularny pokaz Victoria's Secret 2016: gwiazdą miała być Kendall Jenner, ale Irina Shayk skradła jej show

Czy zamierzasz kupować bieliznę Victoria's Secret?
Więcej o: