Kostiumy jednoczęściowe nadal modniejsze niż bikini. Hitem jest "Słoneczny patrol" i... iluzja braku kostiumu

Trend na jednoczęściowe kostiumy kąpielowe trzyma się bardzo mocno. To wcale nie znaczy, że zeszłoroczne modele nadal są supermodne. Zobacz, co się zmieniło w modzie na "jednoczęściowce".

Najmodniejszych kostiumów kąpielowych tego sezonu prawie nie widać. Nie dlatego, że są tak skąpe (o tym dalej). Po prostu mają kolor skóry i, patrząc z daleka, można by posądzić właścicielkę o nudyzm. Mylący oko beż to jedna z ważniejszych nowości tego lata, drugą byłaby pewnie - znacznie powszechniejsza niż w minionym sezonie - asymetria.

Zobacz nasze propozycje modnych kostiumów jednoczęściowych na lato - ZDJĘCIA + CENY

Moda na kostiumy - co się zmieniło od zeszłego roku?

Bo w gruncie rzeczy niewiele się zmieniło, od kiedy w 2016 r. ogłosiliśmy rychłą śmierć bikini. Dwuczęściowy kostium nie przepadł zupełnie, stał się za to bardziej zabudowany, szczególnie w talii i na ramionach.

Nadal jednak w modzie zdecydowanie dominuje kostium jednoczęściowy, najlepiej taki w stylu przełomu lat 80. i 90. Myślimy o bardzo wysoko wyciętym dole, krępująco wręcz odsłoniętej pachwinie, sporym dekolcie na plecach. W najbardziej odważnych kostiumach wycięcie pod pachą sięga talii i eksponuje cały bok piersi.

Kostium kąpielowy DrivemebikiniKostium kąpielowy Drivemebikini mat. prasowe Drivemebikini

Nadal modne są zmysłowe wiązania na dekolcie i biodrach, pojawia się za to mniej szerokich, sportowych taśm. Na popularności tracą także przezroczystości, które szokowały plażowiczów w zeszłym roku. Czym je zastępujemy? Właśnie cielistym beżem, motywem przewodnim kolekcji kostiumów Moiess. Marka Jessiki Mercedes wyprzedała pierwszą dostawę strojów plażowych w ciągu kilku godzin, i to mimo zaporowych cen i problemów technicznych sklepu online.

Wzory i kolory

Najważniejsze hasło dla szukających modnego kostiumu na lato 2017 to prostota. Najbardziej na czasie są kostiumy gładkie, ewentualnie z prostym napisem. Liczą się klasyczne barwy - jeśli nie beż, to czerń, biel, ciemnoniebieski i soczysta czerwień, kojarząca się oczywiście ze "Słonecznym patrolem".

Calzedonia - kolekcja plażowa na lato 2017Calzedonia - kolekcja plażowa na lato 2017 mat. prasowe Calzedonia

To właśnie seksowny kostium a la Pamela Anderson ma być hitem sezonu i jeśli jesteście na bieżąco z ofertą sklepów, na pewno już go zauważyliście na półkach. Nagła popularność czerwonego "jednoczęściowca" to także efekt mediów społecznościowych. W Stanach szerokim echem odbiła się akcja marki Sunny Co Clothing, która obiecała kostium ze zdjęcia każdej uczestniczce, która pokaże je na Instagramie. W efekcie feed aplikacji nagle i gwałtownie zalała fala czerwieni.

Jeśli uważacie gładkie kostiumy za zbyt nudne, wybierzcie te asymetryczne (z wycięciami albo na jedno ramię) albo szukajcie prostych wzorów. Najlepsze będą pionowe paski. Ten wzór to bardzo ważny trend w modzie na lato 2017, także tej miejskiej i eleganckiej. Uwaga, wysmuklają sylwetkę!

Zobacz nasze propozycje bardzo modnych kostiumów jednoczęściowych na lato - ZDJĘCIA + CENY

Kostium czy bikini?
Więcej o: