Czy płaskie buty mogą zastąpić szpilki? "Wonder Woman" twierdzi, że tak [TREND]

Sukces filmu "Wonder Woman" sprawił, że Gal Gadot niespodziewanie stała się ulubienicą Hollywood. Media zachwycają się jej urodą i urokiem osobistym, ale także... bezkompromisowa postawą wobec mody.

Przeszło dwa lata temu na festiwalu w Cannes doszło do skandalu - grupka kobiet po 50-tce nie została wpuszczona na pokaz z powodu nieodpowiedniego obuwia. Nieodpowiedniego, bo pozbawionego wysokich obcasów. Czołowe aktorki Hollywoodzkie wyraziły swój sprzeciw, a rok później Julia Roberts demonstracyjnie przybyła na premierę... na bosaka.

Awantura w Cannes niewiele zmieniła - od kobiet nadal powszechnie oczekuje się poświęceń dla mody, a do takich na pewno należy chodzenie w szpilkach. I tu wkracza "Wonder Woman", czyli Gal Gadot, nowa ulubienica Hollywood.

Wonder WomanWonder Woman Clay Enos / AP

32-letnia Miss Izraela 2004, obecnie modelka i aktorka, postanowiła promować swój hitowy film wyłącznie w płaskim obuwiu.

Chcę zapoczątkować trend występowania na czerwonym dywanie w płaskich butach. Kocham nosić obcasy, są piękne, seksowne itd. Ale nosząc je mamy zachwianą równowagę, szczególnie w szpilkach. W każdej chwili możemy się przewrócić, to nie jest dobre dla naszych pleców. Czemu więc to robimy? Mogę nosić obcasy, nawet przy urazie kręgosłupa, ale pomyślałam: nośmy płaskie buty. Długo czekałam na taki moment - komentowała Gadot w rozmowie z USA Today.

Piękność z Izraela jeszcze niedawno nosiła szpilki, ale od końcówki maja jest wierna swojemu postanowieniu. W baletkach i sandałach pojawia się na premierach i podczas występów telewizyjnych. Największy szok wywołała jej stylizacja z hollywoodzkiej premiery "Wonder Woman", na którą przyszła w cekinowej sukni Givenchy Couture i... sandałach z Aldo, wartych 200 zł.

Czy upór Gal Gadot będzie miał trwały wpływ na modę i ostatecznie odczaruje płaskie buty? Na pewno w promowaniu tego trendu pomaga atmosfera wokół "Wonder Woman", filmu postrzeganego jako feministyczny. Komiksowa franczyza nie tylko stawia bohaterkę-kobietę w centrum uwagi, pokazuje też, że kobiece kino nie musi być intymne i niszowe. Za ogromny sukces kasowy filmu odpowiada przede wszystkim reżyserka Patty Jenkins, która zapisała się w historii kina już swoim pełnometrażowym debiutem "Monster".

Gal Gadot, która dzięki "Wonder Woman" stała się supergwiazdą, może zmienić nie tylko styl z czerwonego dywanu, ale też mieć realny wpływ na nasze przyzwyczajenia. Moda, którą promuje, przychodzi w idealnym momencie - sezonie wesel, który dotąd kojarzył się z uporczywym bólem stóp. Zdecydujecie się włożyć baletki odo wieczorowej sukienki?

Zobacz ZDJĘCIA Gal Gadot w płaskich butach oraz nasze propozycje baletek i sandałów wystarczająco eleganckich, żeby nosić je na wieczór

Więcej o: