Eva Minge znów w Paryżu. Na wybiegu... tabor cygański w wersji haute couture [ZDJĘCIA]

Nowa kolekcja Evy Minge to szalona mieszanka kolorów, wzorów i fasonów inspirowana kulturą romską. Zobacz, co polska projektantka pokazała na tygodniu mody haute couture w Paryżu.
Moja najnowsza kolekcja na jesień i zimę 2017/18, którą pokazaliśmy na paryskim tygodniu mody, nazwa się Bajka. Tworząc ją inspirowałam się bogatą kulturą romską i wolnością, która jest z nią nierozerwalnie związana. Tradycyjnie już niosły ją po wybiegu przepiękne modelki z różnych kultur i zakątków świata. W tym roku wzbogaciliśmy pokaz o dwie piękne modelki plus size i - jak to w taborze cygańskim - dwie śliczne małe dziewczynki.

Tak pokaz swojej najnowszej kolekcji podsumowała Eva Minge. Prezentacja linii "Bajka" odbyła się podczas paryskiego tygodnia mody haute couture, w hotelu Shangri La.

Projektantka przygotowała dwadzieścia sylwetek, wszystkie utrzymane w duchu taboru cygańskiego. Minge połączyła ze sobą najróżniejsze fasony, wzory, faktury i kolory. Powtarzającym się na prawie wszystkich projektach motywem, były oczywiście motyle. One i duże, wyszywane koralikami torby, są dziełami podopiecznych fundacji Black Butterflies, które te wykonały podczas artterapii.

Na wybiegu wzrok przyciągały nie tylko ozdobne motyle i przepych kreacji, ale także prezentujące je modelki. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć kobiety o najróżniejszych kształtach, karnacjach i różnym wieku.

Co sądzicie o kolekcji "Bajka"? Wszystkie sylwetki zobaczycie w galerii zdjęciowej >>>

Dress for Less odc. 10. Alexa Chung w przejrzystej bluzce i dżinsach

Więcej o: