Te stroje dla stewardess wyglądają jak moda haute couture. Musicie to zobaczyć

Podczas gdy zachodnie uniformy lotnicze grzeszą nudą i wtórnością, trendy przychodzą ze wschodu. Najpiękniejsze mundury dla stewardess stworzyli Chińczycy.

Hainan Airlines wypowiedziały wojnę tandetnym mundurkom, w jakie nie raz musiała ubierać się obsługa samolotów i postanowiły przenieść swoje stroje na zupełnie inny poziom. Niektórzy powiedzieliby nawet, że poziom haute couture.

Hainan Airlines przy tworzeniu kostiumów współpracowały ściśle z chińskim projektantem Laurencem Xu. To właśnie on wpadł na pomysł, jak zgrabnie i z zachowaniem szacunku dla tradycji tego kraju połączyć wschodnie motywy z zachodnim sznytem. W kolekcji widzimy więc sukienki nawiązujące do tradycyjnych strojów cheongsam, graficzne wykorzystanie fal i mitycznego ptaka Roca, a jednocześnie minimalizm i formy znane z europejskich salonów.

Zobacz także: Bluzy, biżuteria i… kanapka z meteorytu. Oto oficjalne ubrania i dodatki KFC

To świetny przykład na to, w jaki sposób mądrze połączyć kulturę własnego kraju ze światowymi trendami. Jak widać nie trzeba iść na ustępstwa, wystarczy kreatywność i wiedza. Latanie liniami Hainan ma tym samym wejść na zupełnie nowy poziom. – Chcemy pokazać światu, że Chiny są nowoczesne i modne – powiedział Xu Fei, dyrektor firmy. I prawie uwierzyliśmy. Szkoda tylko, że wciąż nie są demokratyczne, a prawa człowieka są tam regularnie łamane…

Stroje dla stewardess jak haute couture - ZOBACZ ZDJĘCIA

 
Zobacz także:

Bohaterowie „Gry o tron” nie do poznania w nowej sesji dla „Time”

Najnowsza kolekcja sukien ślubnych „First Lady” Macieja Zienia

Materiał pochodzi z serwisu Fashionpost.pl.

Fashion PostFashion Post Fashion Post

Dwa koki są lepsze niż jeden? Zobacz, jak zrobić fryzurę idealną dla znudzonych klasyką

Więcej o: